ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی + ترور بیولوژیکی میرزاخانی چیست
ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی + ترور بیولوژیکی میرزاخانی چیست

ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی + ترور بیولوژیکی میرزاخانی چیست

ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی + ترور بیولوژیکی میرزاخانی چیست

ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی + ترور بیولوژیکی میرزاخانی چیست
ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی + ترور بیولوژیکی میرزاخانی چیست

ترور بیولوژیک

ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی و ترور بیولوژیکی میرزاخانی چیست منابع روسی از ترور بیولوژیک مریم میرزاخانی ریاضی‌‎دان نخبه ایرانی خبر دادند.

سرویس های اطلاعاتی روسیه گفتند: آمریکایی ها، خانم ریاضی دان ایرانی را ترور بیولوژیک کردند. این منبع آگاه روسی در ادامه افزود: میرزاخانی قصد بازگشت به ایران داشت.

گفتنی است مریم میرزاخانی فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف به عنوان اولین زن عضو آکادمی ملی علوم آمریکا انتخاب شده بود.

ترور بیولوژیک

در هر حمله معمولاً سه وجه قابل تشخیص است: حمله کننده، موردی که به آن حمله می‌شود، و سلاح. اگر با همین الگو به سلاح بیولوژیک (زیستی) نگاه کنیم، ترور بیولوژیک، فرایندی موذیانه است؛ این سلاح آرام و خاموش، چنان ظریف به عامل انسانی حمله می‌کند که سوی دیگر قضیه یعنی حمله کننده را کاملاً یا تا حدزیادی مخفی نگه می دارد. قطعاً به راحتی مشخص نمی شود که این ترور از سوی چه فرد یا افرادی برنامه ریزی و اجرا شده است؛ مگر اینکه خبر به شکل دیگری منتشر شود.

در سال های اخیر دشمنی آشکار برخی کشورها با انقلاب اسلامی و محور مقاومت و ایران اسلامی در اتخاذ سیاست‌هایی که علیه ما اعمال کرده و می‌کنند، روشن شده است. ترورهایی که دامن دانشمندان هسته‌ای ایران را گرفت، نمونه ای عملی از ترورهای آشکار است. دشمنان با برنامه‌ریزی‌های دقیق اقدام به کارهای خرابکارانه توانستند دانشمندان هسته‌ای را در داخل کشور از بین ببرند؛ اما زمانی که این امکان برایشان وجود نداشته باشد، چگونه عمل می کنند؟ آیا استفاده از سلاح‌های بیولوژیک با شرایط خاصی که پیش‌تر گفته شد، آسان‌تر، بی‌دردسرتر نیست؟ پاسخ مثبت است. آیا با استفاده از سلاح‌های بیولوژیک بازهم انگشت اتهام به سوی آن‌ها نشانه خواهد رفت؟ قطعاً خیر. با دقت در نشانه‌های چنین رویکردی، این احتمال روز‌به‌روز قوت می‌گیرد که مرگ ناگهانی برخی دانشمندان و شخصیت‌های تاثیرگذار ایرانی به خصوص زمانی که به کشورهای دیگر سفر می‌کنند یا برای مدتی در کشورهای خارجی اقامت می‌گزینند، بی‌دلیل نبوده و عواملی دستکاری شده بدن آن‌ها را تحت تاثیر خود قرار داده و بعد از گذشت مدتی با تحمل بیماری‌هایی که به ظاهر عادی جلوه هستند، فوت می‌کنند. نمونه بارز آن که پس از مدتی مدید تشخیص داده و رسانه‌ای شد، مشکلات شدید و ناگهانی و سپس بیماری تنفسی و قلبی “دکتر طالب‌زاده” است که در پی سفری به یکی از کشورهای منطقه رخ داد. دکتر سعید کاظمی‌آشتیانی، یکی دیگر از دانشمند ایرانی بود که با همین روند از دنیا رفت. وی رییس سابق پژوهشگاه رویان و متخصص جنین‌شناسی و طب تولیدمثل بود که با استفاده از سلاح بیولوژیک بیمار و پس از مدتی ایست قلبی و تنفسی جان او را ستاند.

بیست و چهارم تیرماه 1396 خبر فوت دانشمند و نابغه برجسته ایرانی “دکتر مریم میرزاخانی” شوک عظیمی به جهانیان بالاخص ایران وارد کرد. او که در طول تحصیلش جوائز بسیاری را از آن خود کرده بود، اولین زن ایرانی بود که موفق شد جائزه نوبل را در رشته ریاضیات کسب کند. گفته می‌شود، وی از سال 2013 با بیماری سرطان دست و پنجه نرم کرده‌است و امروز دارفانی را وداع گفت. باتوجه به سابقه‌ی ترورهای بیولوژیک دانشمندان ایرانی؛ انتشار این خبر موجی دوباره از روند ناجوانمردانه این گونه کشتار راه‌اندازی کرده است و احتمال آن می‌رود که وی نیز همچون دیگر نوابع ایرانی به دستور دولتمردان غربی به بیماری خاص مبتلا و پس از مدتی از صحنه‌ی روزگار حذف شده‌است. البته این موضوع هنوز مورد تاییدهای لازم قرار نگرفته و باید منتظر نتیجه‌ی بررسی های بیشتری باشیم.

دانلود فیلم مریم میرزاخانی

گردآوری: برترینا https://bartarina.com

حتما ببینید

فیلم مراسم خاکسپاری مریم میرزاخانی 27 تیر 96 + تشییع جنازه

فیلم مراسم خاکسپاری مریم میرزاخانی 27 تیر 96 + تشییع جنازه

فیلم مراسم خاکسپاری مریم میرزاخانی 27 تیر 96 + تشییع جنازه مریم میرزاخانی فیلم مراسم …

یک نظر

  1. محمد رضا شاه را نیز اینگونه از بین بردند تا ایران را پس از مرگش به خاک سیاه بنشانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *