ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه

ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه

ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه

ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه
ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه

ورشکستگی ثامن

ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 جمعی از مشتریان مؤسسه مالی اعتباری ثامن در مقابل یکی از شعب این مؤسسه در خیابان هنگام نبش شمیران نو تجمع کردند.

تجمع کنندگان اعلام می کنند که این مؤسسه ورشکست شده و ما با تجمع در مقابل این شعبه خواستار باز پس گیری سپرده های خود هستیم.

برخی از این تجمع کنندگان اعلام می کردند که مدیران این مؤسسه در حال متواری شدن هستند اما مدیر این بانک که در بین تجمع کنندگان حاضر شده بود اعلام کرد که این موضوع سوء تفاهمی بیش نیست و این مؤسسه همانند روزهای گذشته به کار خود ادامه می دهد.

ماموران نیروی انتظامی هم درصدد آرام کردن تجمع کنندگان و متفرق کردن آنان هستند .

تجمع کنندگان حدود 200 نفر هستند و هم اکنون ماموران نیروی انتظامی هم در محل حضور دارند.

در این حال امیر آشتیانی مدیرروابط عمومی موسسه مالی اعتباری ثامن در تماس با خبرگزاری صداوسیما توضیح داد: مشکلات نرم افزاری شعبه هنگام موسسه ثامن به زودی برطرف می شود و سپرده گذاران می توانند تا رفع آن به سایر شعبه این موسسه مراجعه کنند.

وی افزود: روز چهارشنبه شعبه واقع در خیابان هنگام این موسسه به دلیل بروز مشکلات سیستمی و شبکه ای از مدار خارج شد و به همین دلیل امکان پاسخگویی و ارائه خدمت به سپرده گذاران مهیا نبود و با تلاش تیم پشتیبانی امکان اتصال این شعبه به شبکه این موسسه فراهم نشد.

وی ابراز امیدواری کرد که مشکل شعبه مذکور بزودی برطرف شود و دوباره در مدار سرویس و خدمات رسانی قرار گیرد و در این مدت سپرده گذاران می توانند با مراجعه به سایر شعب از خدمات موسسه ثامن استفاده کنند.

اطلاعیه مهم موسسه اعتباری ثامن

ما مراقب اندوخته های شما هستیم: موسسه اعتباری ثامن

ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه
ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه

معاون موسسه ثامن از پیگیری پلیس فتا و شکایت قضایی از کانال های تلگرام عامل این شایعه می دهد.

در عین حال مهدی عباسی مسئول روابط عمومی این موسسه اصل خبر را مربوط به ادغام احتمالی موسسه اعتباری ثامن و بانک مهر اقتصاد در موسسه اعتباری کوثر و تشکیل بانک کوثر می داند که بر فرض صحت این اتفاق هیچ خطری متوجه سپرده‌گذاران این موسسه نمی‌شود و صرفا نام موسسه اعتباری یا بانک پذیرنده سپرده آنها تغییر می‌کند.

مشابه همین اتفاق برای بانک تات رخ داد و دو موسسه صالحین و آتی در بانک تات ادغام و بانک آینده را تشکیل دادند اما سپرده‌ای در فرایند ادغام از بین نرفت.

گفتنی است موسسه ثامن با نام قبلی ثامن‌الائمه مطابق تاریخچه سایت، اولین شعبه خود را در تیرماه ۱۳۷۶ در مشهد مقدس افتتاح کرد و در ۱۸ دیماه ۱۳۷۶ با هدف ترویج بانکداری اسلامی و فرهنگ قرض الحسنه افتتاح رسمی شد. «ثامن‌الائمه» با تصمیم بانک مرکزی مبنی بر عدم استفاده موسسات مالی از نام‌های مذهبی به موسسه ثامن تغییر نام داد.

پیش از این نیز این موسسه به دلیل تشابه اسمی با موسسه «ثامن الحجج» دچار مشکلاتی شده بود و عده ای به اشتباه ورشکستگی مالی ثامن الحجج را به این موسسه نسبت می دادند که مشکل با توضیح مدیران عامل این بانک در حضور مردم برطرف شد.

سید رضا قاسمی در خصوص هجوم یکباره مردم به موسسه ثامن جهت دریافت سپرده گفت:برخی شبکه های ماهواره ای که وابسته به شبکه منافین هستند، با پخش کلیپی مبنی بر اینکه موسسه ثامن ورشکست شده است سبب رعب و وحشت سپرده گذاران این موسسه شدند که بر اساس این امر شاهد هجوم مردم به شعبات بانک ثامن هستیم.

ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه
ورشکستگی موسسه ثامن 27 خرداد 96 + پاسخ بانک ثامن الائمه

وی ادامه داد:نه ادغامی در کار است و نه به ما اعلام ورشکستگی شده است. دشمن به دنبال ایجاد آشوب در بین مردم و از بین بردن حس اعتماد مردم به ارگانهای نظامی است و بر این اساس با اعلام خبر کذب ورشکستگی موسسه اعتباری ثامن در تلاش برای برهم زدن آرامش مردم است.

قاسمی خاطرنشان کرد:ما در پرداخت سپرده سرمایه گذاران هیچگونه مشکلی نداریم اما این هجوم یکباره سپرده گذاران سبب اختلال در پرداختها شده است.

متاسفانه مردم چند ماهی است که شاهد وضعیت نامطلوب سپرده گذاران کاسپین و ثامن الحجج هستند و این امر سپرده گذاران این موسسه را نگران کرده است و از پنجشنبه با انتشار اخبار کذب ورشکستگی موسسه سپرده گذران به شعب موسسات اعتباری ثامن مراجعه کرده و خواستار دریافت کل سپرده هایشان هستند.

قطعا مراجعه همزمان تعداد زیادی از سپرده گذاران به شعب کار را برای این موسسات سخت کرده است ولی مردم که دلهره مسدود شدن حساب هایشان را دارند چاره را در دریافت هرچه سریعتر سپرده های خود می دانند که این امر کاملا اشتباه است زیرا این کار سبب می شود تا افرادی که نیاز ضروری به دریافت سپرده دارند دچار مشکل شوند.

اخبار جدید موسسه ثامن 29 خرداد 96

سپرده‌گذاران ثامن نگران نباشند

معاون نظارتی بانک مرکزی :

موسسه ثامن در مسیر پیوستن به موسسات مجاز و دريافت مجوز از بانک مرکزي است و سپرده گذاران نگران نباشند.

فرآیند قانونی و رسیدگی به تقاضای این موسسه در حال انجام و ممکن است منجر به صدور مجوز و یا ادغام با یکی از بانک‌ها و موسسه‌های اعتباری شود.

موسسه ثامن در مسیر اخذ مجوز است

فرشاد حیدری اظهار داشت:موسسه اعتباری ثامن یکی از موسسه های متقاضی دریافت مجوز از بانک مرکزی است.

وی با بیان اینکه اقداماتی توسط این موسسه شامل پذیره نویسی در بورس و تودیع سپرده قانونی نزد بانک مرکزی انجام شده است، گفت:بر این اساس این موسسه در حال پیوستن به موسسات مجاز است.

حیدری ادامه داد:فرآیند قانونی و رسیدگی به تقاضای این موسسه در حال انجام و ممکن است منجر به صدور مجوز و یا ادغام با یکی از بانک ها و موسسه های اعتباری شود.

وی خاطر نشان کرد:در هر صورت هیچ گونه مشکلی برای سپرده گذاران این موسسه به وجود نخواهد آمد.

معاون نظارتی بانک مرکزی گفت:از سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن تقاضا می شود حسب نیاز به شعب موسسه مراجعه و از خدمات آن استفاده کنند و اطمینان داشته باشند که صدور مجوز و یا ادغام موسسه با حفظ حقوق و صیانت از سپرده های آنها انجام می شود.

دانلود فیلم مصاحبه مدیر موسسه ثامن

گردآوری: برترینا https://bartarina.com

ادغام موسسه ثامن بانک مهر اقتصاد و موسسه کوثر و ملل و آرمان

::

اخبار جدید :

ادغام موسسه ثامن و کوثر + اخبار جدید ادغام بانک ثامن

حتما ببینید

ادغام بانک دی و موسسه افضل توس بعد از ورشکستگی 4 مرداد 96

ادغام بانک دی و موسسه افضل توس بعد از ورشکستگی 4 مرداد 96

ادغام بانک دی و موسسه افضل توس بعد از ورشکستگی 4 مرداد 96 بانک دی …

11 نظر

 1. همه این شایعات توسط کارمندان بانک های دولتی مخصوصا ملی که کشتیشون به گل نشسته سرچشمه میگیره. چون با کمبود نقدینگی مواجعه شدن. مطمئنم این موضوع کاملا برنامه ریزی شده ازطرف مسئولان بانکهای دولتی مخصوصا بانک ملی هستش. برای امتحان هر جای ایران به چهرشنبه بانک ملی سر بزنید کارمنداش میگن همه بانکها ورشکسته شدن فقط ما خوبیم. کی دیده بودین که بانک ملی به سپرده ها سود بالا بده. گذشت اون دورانی که همه ادارات و موسسات بانک ملی و یا بانک های دولتی حقوق می گرفتن. شدیدا با کمبود نقدینگی مواجه شدن. به نظرم بانکهای خصوصی مثل قوامین و پارسیان و پاسارگاد و…. خیلی مطمئنتر از بانکهای دولتی هستند. حداقل توشون خاوری پیدا نمیشه.

  • گل گفتی متاسفانه مردمو بد بین کردن با دست پس میزنن با پا پیش میکشن، مردم نباید به سیاست کثیف دولتی ها گوش بدن

 2. این کار خودت دولت من حسابی در این موسسه ندارم اما هرکی داشته راضی بوده و چند سال داره کار میکنه سیاست خودشون نه این موسسه مربوط به گروه خاصی این باعث ناراحتی یه عده دیگه شده … همین باعث شده اول شایعه میکنن بعد به واقعیت تبدیل میکنن وگرنه چند سال کار میکنه مجوز نداشته حالا بدون مجوز شده جای تاسف مردم مگه بیسوادن که اینجور باهاشون حرف میزنید..

 3. مالباخته بی دفاع

  ببینید عزیزان هی همدیگر را به دروغ گوی یا چرا رفتی این موسسه یا به طمع ورزی یا بی سوادمتهم کردن همدیگه بسه سر همه کلاه گذاستن وکنار نشتن وبه لفاظی های ما به همدیگه میخندند موسسات هیچ مشکلی نداشتن فقط تنها مشکلشون زیر بار زورگوی های دولتی نرفتن وگر نه تمامی سپرده گذاران اگر در موقعت آرامی سوال کنید هردو طرف از هم راضی بودن این مشکل فقط توسط دولت درست شده پس همگی آگر میخواهید به حق خود برسید اتحاد وهمفکری در کنار موسسات جلوی زورگویی های بانک مرکزی باستیم در دولت های خارجی که در قانون ودینشان حرفی از حق الناس نشده اگر سرمایه گذاری جایی اندوخته داشته باشد پس از مرگ وی هم همگی بسیج میشوند تا ورثه آنها را پیدا کنند وتمام متعلقات باسود کامل به نرخ روز حساب میکنند وبه آنها بااحترام میدهند اما؟در اینجا صحبت از دین ورعایت حقوق شهروندی که میشود دولتیان ومجلس وقضایی گوش فلک را کر میکند ولی در موقع عمل آنها که میبایست از حقوق مردم دفاع کنند دنبال فرصت کوچکی هستن تا حق مردم مظلوم وبی دفاع را بخورند واگر کسی صدایش در آید هزار انگ بهش میچسبانند خدا به داد همه مابرسد که روز حساب وکتاب نزدیک است ما هم خدایی داریم

 4. کارشناس حقوقی

  اگر مدیران نالایق ثامن تکلیف 200 معترض شعبه هنگام را شبانه حل می کرنند و آن شعبه را 24 ساعته باز اعلام می کردنند تا رفع سوء تفاهم بشود.. امروز هزاران نفر به شعب دیگر حمله نمی کردنند از ترس ورشکستگی .. باید مشکل را در نطفه خفه کرد مانند مهر اقتصاد که با گذاشتن پول نقد پشت کارمندانش به مردم اطمینان داد هیچ مشکلی وجود ندارد.. ولی مدیران ثامن در خواب خرگوشی بودنند وقتی دشمن داخلی که همان بانک مرکزی و سکوت آقای سیف بود و دشمن خارجی شبکه من و تو فتنه را آغاز کردنند..

 5. بخاطر شايعات مسخره شون كساني مثل ما كه نياز شديد به پولمون داريم الان نميتونيم برداشت كنيم چون مردم از ترسشون تو صف هستند ما داريم به كجا ميريم واقعا؟؟!!!!

 6. من سود ثامنم را همین الان در مورخ 29/4/96 گرفتم مردم الکی هول کرده اند هیچ روانشناسی در هیچ جای دنیا این مردم ایران را نشناختند و به همین خاطر مردم ایران جزو خاسرین دنیایند. این را هم بدانید هیچ موقع پولتان را در بانک دولتی همچون ملی و ملت و صادرات و …. نذارید من پول زیادی در ثامن ندارم و روزی از ثامن پولم را میگیرم که بهش سود تعلق نگیره در آنصورت هم پولم را تبدیل به دلار کرده در گاو صندوق یا زیر بالشم می گذارم.

 7. محمد مهدی موسوی

  چرا شعبه شهرستان یاسوج از پرداخت حساب روز شمار به مشتریان خود داری میکنند که این وزعیت باعث ضرر وزیان مردم وبر عکس به نفع موسسه شد است همه میدانند که این پولها را با سود بسیار بالا به مردم داده اند

 8. سلام:سیف رئیس بانک مرکزی در تاریخ 96/05/14 خیال سپرده گذاران ثامن را راحت نمود.ایشان فرمودند ، ثامن مشکلی ندارد و تمام سرمایه خود را مدیریت نموده تا با تجمیع با بانک مهر اقتصاد و موسسه دارای مجوز کوثر ، به بانک بزرگ خصوصی تبدیل شود و مجوز بانک مرکزی را گرفته و جزو شتاب شود.مردم باید اطمینان و صبر کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *