فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا
فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا

فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا

فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا

فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا
فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا

تبانی مهدی رحمتی

دانلود فیلم تبانی مهدی رحمتی بازیکن استقلال با داور بازی استقلال و صبای قم که در پنالتی کیوان امرایی داور به رحمتی می گوید سریع، محکم، سمت چپ بپر که امیدواریم اشتباه کرده باشیم. حتما در این فیلم داور منظوری نداشته است و منظور از حرف زدن داور با رحمتی این بوده است که سریع در جای خود قرار بگیرند و چیز دیگری نبوده است.

بازی دیروز استقلال تهران با صبای قم در چارچوب جام حذفی در حالی برگزار شد که پس از 120 دقیقه بدون گل به ضربات پنالتی کشیده شد.

امید است مسئولین این فیلمو با دقت نگاه کنند و در صورت صحت آن با خاطی ها برخورد مناسب و قانونی داشته باشند و از آقای رحمتی بپرسند بعد از اینکه داور بهشون می گوید کدام سمت بپرند دعای چه می خوانند.

مهدی رحمتی در بازی با صبا کم‌ کارترین بازیکن زمین بود و به غیر از سه صحنه خیلی برای گرفتن توپ به زحمت نیفتاد ولی در سمت مقابل حامد لک بارها برابر شوت‌ های بازیکنان استقلال ایستادگی کرد و به کمک مدافعان صبا اجازه نداد گلی وارد دروازه‌ اش شود تا برنده این مسابقه را ضربات پنالتی تعیین کند.

دروازه‌ بان باسابقه استقلال کمتر از یک ماه قبل عنوان کرد تا به امروز 48 پنالتی در دوران حرفه‌ ای خود گرفته است که این اتفاق بدون شک یک رکورد در فوتبال ایران محسوب می‌ شود؛ رحمتی برابر صبا هم به این آمار شگفت‌ انگیز خود اضافه کرد و وقتی کیوان امرایی به دنبال تساوی کشاندن ضربات پنالتی در نتیجه یک- یک بود، با تشخیص درست خود به سمت چپ دروازه رفت و چهل و نهمین پنالتی فوتبالش رامهار کرد.

واکنش فضای مجازی به تبانی مهدی رحمتی و داور

فرضیه اول که البته بیشتر توسط هواداران تیم های رقیب استقلال مطرح می شود در توضیح این صحنه به این موضوع اعتقاد دارند که داور دیدار جهت ضربه پنالتی امرایی را به دروازه بان استقلال می گوید. در این فرضیه عده ای عقیده دارند که صالحی از رحمتی خواسته تا به سمت “چپ حرکت کند” و نکته جالب توجه این است که رحمتی با انجام دادن این کار پنالتی سرنوشت سازی را مهار کرده است. در صورتی که این موضوع اثبات شود، نه تنها داور دیدار بلکه رحمتی و بازیکن تیم صبا، کیوان امرایی در این صحنه که یک تبانی آشکار است متهم هستند که می تواند تبعات زیادی را برای استقلال و حتی فوتبال ایران در پی داشته باشد. همچنین در رد فرضیه اول می توان این موضوع را مطرح کرد که اگر امرایی و رحمتی تصمیم به تبانی داشتند، چه نیازی به کمک صالحی داور بازی بود؟

فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا
فیلم تبانی مهدی رحمتی با داور در پنالتی امرایی بازیکن صبا

فرضیه دوم که در دفاع از رحمتی و صالحی مطرح می شود در لب خوانی صحبت های صالحی به موضوع دیگری اشاره می کند. در این فرضیه صالحی در واکنش به دعا خواندن مهدی رحمتی که اتفاقی همیشگی است، از او خواسته تا با پرهیز از اتلاف وقت، بعد از اینکه درون دروازه قرار می گیرد، “بچرخد” و بعد از سوت او به سمت راست و چپ حرکت کند. فرضیه ای که با توجه به سابقه خوب رحمتی در مهار پنالتی ها موضوعی محتمل تر است.

در نهایت اما با توجه به نامفهوم بودن صدای داور دیدار در این صحنه عجیب و بحث بر انگیز، صحبت های صالحی داوری بازی، مهدی رحمتی و البته کیوان امرایی بازیکنی که ضربه پنالتی را به سمت چپ رحمتی زده می تواند به حل این جنجال بزرگ کمک کند. رحمتی و صالحی اما درباره این اتهام فعلا سیاست سکوت اتخاذ کردند اما کیوان امرایی در گفت و گو با ورزش سه در این باره می گوید: من اگر دنبال این بود که تبانی کنم و یا به استقلال حال بدهم، که در جریان بازی این کار را می کردم تا بازی به پنالتی نرود! می توانستم هزار کار دیگر انجام دهم. داور هم اینقدر ساده نیست که جلوی این همه دوربین به سمت رحمتی برود و بگوید امرایی به سمت چپ می زند و شما هم به این سمت تشریف ببرید!

صحبت های امرایی در کنار کارنامه درخشان رحمتی و البته سلامتی که از داوران ایرانی می شناسیم نشان می دهد فرضیه دوم به واقعیت نزدیک تر است و این سه نفر و البته بسیاری از جامعه فوتبال از این اتهام تبرئه می شوند.

لینک دانلود در کانال تلگرام

دانلود فیلم

::

گردآوری: برترین ها

منبع: خبرنگار باشگاه استقلال

فیلم دعوای علی ضیا و خسروی درباره ماجرای جنجالی رحمتی و داور

یک نظر

  1. سیدرضا بازیار

    جالبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *