سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه
سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه

سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه

سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه

سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه
سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه

سامانه سهام عدالت

سایت سامانه سهام عدالت که از امروز 17 اسفند 95 شروع شده است به همراه جدول زمانبندی مراجعه به سایت سهام عدالت و نحوه مراجعه به آن را برای شما قرار داده ایم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: از امروز صورت حساب بیش از 49 میلیون نفر در سامانه سهام عدالت آماده ارائه است.

پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد در مراسم رونمایی از ساماندهی طرح سهام عدالت که با حضور إسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزیر اقتصاد برگزار شد با اشاره به پایان بلاتکلیفی ٥٠ میلیون نفر از سهامداران سهام عدالت گفت: در این مراسم مردم از سراسر کشور حضور دارند تا در مورد سهام عدالت اطلاعات جدیدی را کسب کنند.

وی گفت: طی یازده سال گذشته همه مسئولین تنها قول و وعده می‌دادند اما از امروز تکلیف سهام عدالت مردم مشخص می‌شود.

وی افزود: از امروز صورت حساب بیش از 49 میلیون نفر در سامانه سهام عدالت آماده ارائه است.

پوری حسینی گفت: در مورد این که چگونه می توان 49 میلیون نفر را وارد بازار سهام کرد همچنان در ابهام وجود دارد اما راهکارهایی برای آن در نظر گرفته شده است.

وی گفت: از امروز هر کس وارد سامانه سهام عدالت شود ورقه صورت حسابش آماده است و به وی گفته می‌شود که شما دارای فلان مقدار سهم هستید.

پوری حسینی تصریح کرد: برای دو دهک اول همه یک میلیون تومان صورت حساب داده می شود و سود آن از امروز آماده است. در صددیم تا پایان سال 96 سود از سهام عدالت دریافت شود.

وی افزود: از امروز افرادی که آخرین عدد کد ملی شان به 7 ختم می شود می‌توانند برای دریافت صورتحساب به سامانه مراجعه کنند.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد: پس از 26 اسفند مردم می‌توانند بدون در نظر گرفتن عدد آخر کد ملی برای دریافت صورت حساب به سامانه مراجعه کنند.

جدول مراجعه به سایت www.samanese.ir به ترتیب کد ملی:

شماره آخر کد ملی روز مراجعه
7 17 اسفندماه
8 18 اسفندماه
9 19 اسفندماه
0 20 اسفندماه
1 21 اسفندماه
2 22 اسفندماه
3 23 اسفندماه
4 24 اسفندماه
5 25 اسفندماه
6 26 اسفندماه

سود سهام عدالت کی واریز میشه ؟

سهام عدالت واژه ای است که با آغاز کار دولت نهم وارد ادبیات اقتصادی کشور شد و بر اساس سیاستهای کلی اصل ٤٤ و گسترش مالکیت در سطح عمومی به منظور توسعه عدالت شکل گرفت و در واقع همان سهام شرکت‌های دولتی است که منبع درآمد دولت هستند و دولت بدین طریق بخشی از درآمدهای خود را بلا عوض به مردم واگذار می کند.

بر این اساس در 21 آبان ماه 1385 هیأت وزیران وقت آیین نامه اجرایی افزایش ثروت خانوارهای ایرانی از طریق گسترش سهم بخش تعاون براساس توزیع سهام عدالت را تصویب کرد؛ در ابتدا قرار بود دهک‌های نیازمند جامعه مشمول دریافت سهام عدالت باشند، اما در ادامه مشمولان بیشتری به این طرح اضافه شدند و اکنون سهامداران عدالت در کشور به حدود 49 میلیون و 200 هزار نفر رسیده‌اند.

سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه
سایت سامانه سهام عدالت اسفند 95 + جدول زمانبندی مراجعه

بر اساس این گزارش دولت نهم سود عملکرد سال 1385 سهام عدالت به مشمولان مرحله اول (مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و رزمندگان فاقد شغل) و سود عملکرد سال 1386به مشمولان مراحل اول و دوم (روستائیان و عشایر کشور) و بخشی از مرحله سوم (شاغلین و بازنشستگان آموزش و پرورش و بازنشستگان کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی) را که معادل 80 هزار تومان بود در سال‌های 87 و 88 پرداخت کرد.

اما پس از این اقدام، مجلس شورای اسلامی در برنامه پنجم توسعه، توزیع سود سهام عدالت را ممنوع کرد و طبق مصوبه مجلس، می‌بایست مطالبات دولت بابت اقساط سهام از محل سود سالانه شرکت‌ها واریز و تسویه شود و پرداخت هرگونه سود سهام عدالت تا سقف اقساط سررسیدشده ممنوع شد.

به استناد برنامه پنجم توسعه، فقط در صورتی که سود پرداختی شرکت‌های سبد سهام عدالت، اقساط سهام واگذارشده را پوشش دهد، امکان توزیع مجدد سود سهام عدالت ممکن است. بدین معنا که اگر به طور مثال شرکت‌های سهام عدالت طی 10 سال هر سال 100 هزار تومان سود به سهام عدالت بدهند، پس از 10 سال سهام عدالت آزادشده و دارنده آن می‌تواند آن را بفروشد.

بر این اساس با گذشت 10 سال از واگذاری سهام عدالت و همچنین پایان برنامه پنجم توسعه اکنون دولت قصد دارد سهام عدالت را نیمه‌آزاد کند اما برخی کارشناسان معتقدند تا پایان سال جاری فقط 50 درصد ارزش سهام عدالت از سود سهام سالانه آن تأمین خواهد شد بنابراین با توجه به قانون برنامه پنجم، همچنان برای توزیع سود سهام عدالت و آزادسازی آن، منع قانونی وجود دارد.

بر اساس این گزارش آبان ماه امسال زمزمه واریز سود سهام عدالت شنیده شد و رئیس سازمان خصوصی سازی با اعلام این که سود سهام عدالت سال آینده متعلق به دولت نبوده و به مشمولین تعلق دارد، گفت: اگر سهام را نتوانیم آزاد کنیم و قابل معامله هم نباشد، حداقل باید سود آنرا در سال آینده به مشمولان پرداخت کنیم.

همچنین روز گذشته علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد در آئین رونمایی از طرح عدالت از واریز سود این سهام در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: با پایان این دوره 10 ساله، از این پس باید سود سهام این شرکت‌ها به سهامداران آنها یعنی مشمولان سهام عدالت پرداخت شود که بر این اساس در سال 95، این سود دیگر به حساب خزانه واریز نخواهد شد و اواخر سال 96 و بعد از برگزاری مجامع این شرکت‌ها، سود لازم محاسبه و به سهامداران پرداخت خواهد شد.

وی افزود: برای سهامدارانی که تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی و یا جزو روستائیان سرپرست خانوار غیرشاغل بوده‌اند، تخفیف 50 درصدی در نظر گرفته شده که اقساط پرداختی معادل ارزش اولیه سهام آنها است و از این پس مشمولان می‌توانند تمام سهامشان از این دارایی دریافت کرده و هم مالک کل سهام شده اند و هم سود سهام را دریافت خواهند کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: به مابقی مشمولان فرصت خواهد داد تا در صورت تمایل مابقی سهام خود را به صورت نقد و یا اقساطی دریافت کرده و از سود آن نیز برخوردار شوند اما اگر سهامداران تمایل نداشته باشند، می‌توانند با ارزش دارایی خود که چیزی حدود دو برابر ارزش اولیه آن است، سود دریافت کنند.

بر اساس این گزارش البته دریافت سود کامل سهام عدالت تنها برای دو دهک قطعی شده و مابقی مشمولان باید همچنان منتظر بمانند طبق گفته میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی سودی که سال آینده شرکت‌های سرمایه‌پذیر در سهام عدالت پیش‌بینی می‌کنند، مربوط به سهامداران عدالت کم درآمد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی است که با اخذ شماره‌حساب از آنها، واریز می‌شود.

وی افزود: برای مابقی دهک‌ها که سهام عدالت دارند، باید مابقی 532 هزار تومان قیمت سهام عدالت تعیین تکلیف شود و به حساب دولت واریز کنند.

بر اساس این گزارش به گفته جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با اقدامی که تاکنون در حوزه سهام عدالت صورت گرفته رقمی معادل 55 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت به مالکیت مردم در می آید.

جهانگیری تصریح کرد: همچنین با اقدامی که ظرف 4 ماه آینده انجام خواهد شد این رقم به 100 هزار میلیارد تومان تا سال 96تبدیل خواهد شد و مردم مالک این دارایی خواهند بود؛ دیگر اینطور نیست که مردم تنها یک کاغذ داشته باشند بلکه می توانند خرید و فروش کرده و از سود سالانه آن استفاده کنند ضمن اینکه در مدیریت بنگاه هایی که مالک آن هستند دخالت کرده و حقوق دولت به سهامداران سهام عدالت در سال آینده منتقل خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور بیان کرد: طبق دستور رئیس جمهور، وزارت اقتصاد روی این پروژه وقت کافی گذاشته و ساماندهی و بسته کاملی برای سهام عدالت فراهم آورد و از مقام معظم رهبری نیز برای این بسته حمایتی کمک خواهیم خواست و با مجوزی که صادر خواهد شد سایر موانع برطرف می شود و سال 96 ،سال جشن این کار بزرگ خواهد بود.

گردآوری: برترینا

سود سهام عدالت اسفند ۹۵ کی واریز میشه + عکس

حتما ببینید

ماجرای پیامک سهام عدالت و واریز وجه تسویه سهام عدالت

ماجرای پیامک سهام عدالت و واریز وجه تسویه سهام عدالت

ماجرای پیامک سهام عدالت و واریز وجه تسویه سهام عدالت سهام عدالت ماجرای پیامک سهام …

4 نظر

 1. سهام مردم كجاست؟
  فقط از مردم پول مي گيريد
  پس حق و حقوق مردم چه مي شود؟ پس از اين همه نفت و گاز و … و …. حق مردم كجاست اينها همه حق ملت است هر شخصي كه در كشور ايران به دنيا بيايد تا زماني كه از دنيا برود از منابع ايران حق دارد.
  …..
  اما نه حق ندارند حق و حقوقشان اين است كه برويد بميريد از گرسنگي اما بايد پول براي دولت جمع كني و به دولت بدهي
  برق – آب – گاز- جريمه هاي رانندگي – كرايه بسيار سنگسن در مسافرت نزديك.
  45 هزار تومان يارانه مي دهند اما چنصد برابر از مردم مي گيرند.
  سبد كالا به افراد نيازمند نمي دهند اما به پولداران مي دهند؟ نه خداوكيلي شرم و حيا نمي كنند كه مي بينند از بي مسكني به قبرستان ميروند – از فرندان و همران جانبازان كه از كم توان مالي خود كشي مي كنند. بايد فرداي قيامت جوابگو باشند براي حق و حقوق ملت خود. خدا را شكر از نظر امنيت كشورمان خوب است اما اگر اندكي به وضعيت زندگي مردم نگاه كنند. و حد اقل يك درصد يا يك ميلياردم درصد از حق ملت را به آنها بدهند چه مي شود؟
  حقوق بازنشسته نظام و جنگ و تير كمتر از يك ميلييون اما افراد تازه وارد زير 20 سال بيش از 5 ميليون.

 2. کدوم سهام بابا بودجه کم اوردند میخواند سر مردم را شیره بمالند
  یه پولی بگیرند به سوریه و لبنان و عراق بدند
  تو یارانه دادن موندند چه برسه به سهم عدالت
  خودشون را مسخره کردندددددددددد

 3. باسلام
  لطفا تکلیف افرادی که تاکنون موفق به ثبت نام سهام عدالت نشده اندرا روشن کنید آیا به این افراد سهام عدالت تعلق خواهد گرفت یانه،وارد سامانه سهام عدالت شدیم پیام داد که کد ملی شما درسامانه ثبت نمی باشد لطفا جواب بدهید.
  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *