فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی
فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی

فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی

فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی

فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی
فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی

کشف حجاب درسا درخشانی

فیلم کشف حجاب درسا درخشانی بازیکن شطرنج باز ایرانی و بازی خواهرش برنا درخشانی با بازیکن شطرنج باز اسرائیل ( رژیم صهیونیستی ) که جنجال زیادی به پا کرده است.

سه هفته قبل، دو شطرنج باز نوجوان ایرانی که خواهر و برادر یکدیگر هستند، در مسابقات جبل الطارق یکی بدون حجاب ظاهر شد و دیگری با حریفی از رژیم صهیونیستی بازی کرد.

کشف حجاب درسا درخشانی
کشف حجاب درسا درخشانی

به گزارش صراط، برنا درخشانی 15 ساله در این مسابقات با الکساندر هوزمان از رژیم صهیونیستی بازی کرد و باخت. خواهرش درسا 18 ساله نیز بدون حجاب اسلامی ظاهر شد.

فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی
فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی

مهرداد پهلوان زاده، رئیس فدراسیون شطرنج حضور بدون حجاب درسا را به این دلیل که او “اصلاً ساکن ایران نبوده و در اسپانیا دانشجو است” توجیه کرد و در توجیه بازی برنا با حریف صهیونیست هم گفت که “مسابقات جبل الطارق هم به صورت آزاد بوده و هر کسی می‌توانست آنجا شرکت کند.”

اظهارات پهلوان زاده در حالی است که هر دو شطرنج باز فوق سابقه حضور در تیم ملی و قهرمان شدن در ایران را دارند و حتی درسا، نفر ششم جوانان جهان است.

از طرفی، توجیه آزاد بودن مسابقات در حالی است که آتوسا پورکاشیان و سارا خادم‌الشریعه دو نماینده ایران در مسابقات جهانی تهران نیز همراه با برنا و درسا درخشانی، در جام جبل‌الطارق حضور داشته‌ اند.

فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی
فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی

پهلوان‌ زاده بازی برنا با حریف صهیونیست را هم این طور توجیه کرده است که “در این رقابت‌ها چون تعداد شرکت کننده زیاد است، روی میزها پرچم نمی‌گذارند و فقط اسامی را می‌نویسند و خیلی مشخص نیست که با کدام کشور بازی می‌کنند و فقط در سایت نام نویسی می‌کنند.”

او در عین حال وعده داده است که “اولین اقدام ما این است که این افراد را از تمام مسابقاتی که در ایران و به نام ایران برگزار می‌شود، محروم می‌کنیم و دیگر شانس حضور در تیم ملی را نخواهند داشت.”

دلایل پهلوان زاده در مورد بازی برنا، قابل قبول نیست. چراکه اگر مسابقات به صورت آزاد برگزار شده و خبری از کشورها نبوده و احتمالا مسابقات بی اهمیتی بوده، چرا خود او چندی پیش اعلام کرد که مسابقات جهانی بانوان تهران به خاطر همزمانی با مسابقات جبل الطارق عقب افتاد و در نهایت دیرتر برگزار شد؟ این چه مسابقات بی اهمتی است که رقابت های جهانی به خاطر آن به تعویق افتاد؟

فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی
فیلم کشف حجاب درسا درخشانی شطرنج باز ایرانی + برنا درخشانی

از سوی دیگر، خود پهلوان زاده اذعان دارد که دلیل قرار ندادن پرچم روی میزها، زیاد بودن تعداد شرکت کننده هاست. با این وجود، مشخص نبودن حریفان، از آن توجیهات بی منطق است.

چراکه هم جدول مسابقات مشخص است و هم پرچم کشورها هنگام هر بازی در کنار نام بازیکنان روی میزها درج می شود و حتی با پذیرش این دلیل مضحک که مسئولان نمی دانستند حریف برنا اسراییلی است(!) طبیعتا قبل از شروع بازی پرچم رژیم صهیونیستی را در کنار نام حریفش روی دیده اند!

آنچه مسلم است اینکه تقصیری متوجه برنا درخشانی نیست و او در صورت منع مسئولان، طبیعتا از رویارویی با حریفش امتناع می کرد ولی به نظر می رسد توضیحات مبهم و پر از تناقض پهلوان زاده به اندازه کافی مشخص نمی کند میزان قصور فدراسیون شطرنج در این زمینه تا چه حد است و نیاز به ورود یک مرجع بالاتر دارد.

هرچند پهلوان زاده گفته موضوع را به وزارت ورزش هم گزارش داده اما وزیر ورزش نیز با سیاسی کاری در روزهای گذشته ذوق زده از حضور تیم کشتی آمریکا در ایران، و نیز میزبانی از مسابقات شطرنج بانوان جهان، ماجرا را به برجام ربط داده بود!

دانلود فیلم کشف حجاب و شعرخوانی درسا درخشانی برای امام زمان

::

گردآوری: برترین ها

37 نظر

 1. به شما چه ربطی داره اخه طرف خارج با هزینه شخصی رفته بازی کرده اونجا که قانون حجاب اجباری نیست دوست عزیز

 2. !!!!!!!تا الان فکرمیکردم ورزشکاران ما با میل واراده شخصی ازمسابقه بارژیم اشغالگر خودداری میکردن ولی الان دیگه مطمئن شدم درورزش ما دموکراسی بسیارمقتدرحاکم است.

 3. ماشاالله آفرين به اين دلاوران درود وصددرود خداازشر دشمنان خفظشان كند.

 4. وقتی کسی جز تیم ملی ایران است و برایش هزینه میشود، باید عرف و قوانین کشورش را رعایت کند ، در غیر این صورت باید به شدت برخورد شود

 5. منم موافقم که باید به شدت برخورد بشه . به شددددددددت. حذف مادام العمر از تیم ملی خوبه نه فکر کنم جریمه نقدی هم بشن هم بد نیست . حالا که فکر میکنم اگه یه کتکی هم بهشون بزنیم هم بدک نیست. بلکه با این شدت عمل تمام مشکلاتمون تموم بشه.

 6. جز تيم ملي ايران است ولي به هزينه خودش رفته پس به تيم ملي ايران ربطي ندارد اقاي نون به روز خور

 7. افرین بسیار کار خوبی کردند تا کی باید تحت اجبار و باب دل افرادی که زور می گویند کار انجام داد

 8. تو که اینقد با بیحجابی راحتی شماره خواهرتو بده ببینم عمویی

 9. کمبود شهرت داشته دیوونش میکرده عقده کرده بود نیاز به یکم شهرت داشته حالا از هر طریقی شده حتی با فروختن دین و کشورش اینجور ادمای سست و دوگانه کم نیستن

  • برو بابا فروختن دین و کشور مسخره کردین
   رفته اونور دوس داشته بس حجاب شه به بار رفته گفته از ازادیی که اینجا یکم نداشته استفاده کنه

  • ایرانی نه عرب

   آزادی و زندگی شخصی یه نفر به من و شما چه ربطی داره عزیز! راجب پسره هم باید بگم وقتی خود کشور فلسطین با اسراییل بازی دوستانه برگزار میکنه ما چرا باید کاسه داغ تر از آش بشیم؟

 10. فعلا ناشناس بمانم بهتر است(M.M)

  سلام به همه.بخوانید و افسوس بخورید!
  ببینید دیدگاه ها متفاوت است، چرا که هر کسی از زاویه ای شخصی به جریان می نگرد!
  ولی اصل چیزدیگریست!
  اگر درسا و برنا زمانی که در مسابقه شرکت کرده اند، جز تیم ملی ایران بوده اند و به عنوان نماینده ی ایران بوده اند، چون اسپانسرشان ایران بوده، باید به قوانین حامی خود احترام بگذراند و حجاب و عدم بازی با اسرائیل را جدی می گرفتند.
  ولی………………..
  اگر جداگانه به صورت آزاد رفته اند، و در آن زمان اصلا اسپاسرشان ایران نبوده، هر کاری بخواهند می توانند انجام دهند! چرا که آزاد شرکت کرده اند!(اگر دین ندارید، لااقل آزاده باشید!)
  در کل کشور ما برای افزایش قدرت خود چه بخواهدچه نخواهد به چنین هوش و استعدادهایی نیاز دارد! طرف در سن 18سالگی استاد بین الملل شده! والله شوخیچه نیست!!!!به این آسونی نیست! خود من برای یک مقام کشوری4سال خودم را به آب و آتش زدم و خوشبختانه موفق به دریافت شدم!ولی افسوس که فشار های تمرینات برای مسابقه کم کم اثرات خود را بر روی کتف و تک تک انگشتانم گذاشته!!! درد هایی که شب ها نمی گذارد بخوابم را فقط خودم میبینم!مقام کشوری را ملت عادی!
  حالا کسانی مثل سکار خانم سارا خادم الشریعه، آتوسا،درسا و برنا، سرمایه ی این مملکت هستند! اکنون سن آن ها به شدت پایین است و هنوز اصلا تجربه ای ندارند! بدون شک اینان حداقل 6سال دیگر به بار خواهند نشست! نه اکنون!
  چه کسی سر درد های تفکر بازیکنان شطرنج را حس کرده؟
  چه کسی قرمزی چشم بازیکنان شطرنجی را که 6ساعت در تمرینات سختشان، استقامت فکری کار می کنند، از نزدیک دیده؟
  چه کسی افسوس یک حرکت اشتباه در مسابقات جهانی را حس کرده!؟ چرا که یک عمر هر شب افسوس آن را می خورد که چرا این حرکت اشتباه را انجام دادم؟!
  کاش کمی از درون فکر می کردیم و خود را جای بازیکنان می گذاشتیم!
  آیا الان درسا و برنا برای محرومیت خود ناراحتند؟ خیر! نهایتا کشوری دیگر تابعیت می گیرند! همان فرار مغز هاست.
  ولی به خدا قسم ناراحتی آنان اکنون باختی است که داده اند، نه محرومیتی که دارند.چرا که انسان در محرومیت چریک می شود،در آزادی زندان می شود، و در زندان آزاد می شود.

  • درحالی که در عربستان رانندگی زنان آزاد میشود و بطرف دموکراسی میرن.ماهنوز در مسائل پیش پا افتاده ای مثل حجاب اجباری ماندیم.اگه اینا آزاد شرکت کردن دیگه به کسی چه ربطی داره حجاب دارن یا ندارن.دنیا هرروز داره پیشرفت میکنه و ماهرروز زنان محدود تر میکنیم.درود به شرف این دو نوجوان هم وطن که زیر بار حرف زور نرفتن حتی به قیمت اخراج از تیم ملی

 11. درود بر این قهرمانان ایرانی
  حجاب اجباری و داعشی رو اصلا نباید رعایت کرد.
  بازی کردن جلوی حریف از اسراییل هم نشان از آمادگی و شجاعت و نترسیدن از داعشی های ایرانی داره.
  درود بر این خواهر و برادر

  • داعشی واقعی رو روزی که امثال تو شهید ستاری رو وسط خیابون به آتش کشیدند شناختیم .جماعتی که عقده لخت شدن دارن و ولی نعمتشون رژیم بچه کش اسراییله
   واقعا حماقت حد و مرز نداره…

 12. شما که دم از آزادی میزنی واقعا مشکل جامعه ما حجاب ،….. من نه با حجاب مخالف ونه موافق اون ….اما مشکل جامعه ما فقر اعتیاد ، بیکاری دزدی … چقد لیسانس وفوق لیسانس بیکار داریم اما دنبال این هستیم که کی روسری شو از دل سیری عقب کشیده یا جلو کشیده…. ای خدا ما داریم کجا میریم

 13. اونایی که میگن اون آزاد بود و اختیار داشت مطمئنا نسبت به مادر و خواهر خودشون هم این نظر را نیز دارند لطفا جواب بدین ؟ غیرتی نشین راحت باشین ا
  اونایی که از کلمه داعشی ایرانی استفاده کردن خدا شفاشون بده ای احمق ها برین ببینین داعش رو که درست کردو به جون بشریت انداخت ولی افسوس افسوس (اکثرهم غافلون اکثرهم جاهلون و اکثرهم لایومنون)
  دیانت ما سیاست ماست و سیاست ما دیانت ماست حضرت ابرهیم با نمرود درگیر بود حضرت موسی با فرعون درگیر بود حضرت یوسف عزیز مصر شد حضرت محمد ص با سران مکه درگیر بود امام حسین با یزید درگیر بود و این سناریو خداوند تا ظهور ادامه خواهد داشت الحمدالله خدا دین و انقلاب و امام حسین را به ما زیاد نبیند

  • غیرت سیری چند عموجون؟!
   بذار ملت راحت باشن
   تو مملکتی که آقایون منادی آزادی با خواهر خودشون هم خوابگی دارن، توقع داری برا کشف حجاب یه دختر غریبه رگ گردنشون کلفت شه؟؟
   از خداشونه که باهاش یه کاری ب ک ن ن

 14. یکی بگه برنا از اسراییل بردیا باخت ؟؟؟:-)این مهمه

 15. کار جفتشون رو تایید می کنم دم جفتتون هم گرم. من هم بودم همین کار رو می کردم. قوانین ظالمانه باید عوض شن. زنده باد آزادی، زنده باد دموکراسی، زنده باد صلح

  • صلحی که نمادش اسراییل باشه
   آزادی که معنی بیغیرتی باشه
   و…
   همفکرای تو با نامه نوشتن برای تحریم بیشتر مردم ایران چهره ی واقعی تونو نشون دادن ننگ بر تفکر احمقانه ی روشنفکر نماها

  • زنده باد هرزگی!

 16. اع :-)باخت

 17. اگه اسرائیل رو میبرد باز یه چیزی اخه وا دادی که لامصب..تازه خواهرتم به نمایش عموم گذاشتی با اون ریختش..شما ها که از دو سالگی بابا ننتون کلی پول هزینه میکنن و در بهترین اکادمیای شطرنج ثبت نام میکنن که دیگه نباید شکست بخورین اونم به اسرائیل اخه..اَی باباااااا

 18. باسلام خدمت دوستان
  ما اول باید غیرت روتعریفکنیم
  منم کارشون رو شجاعانه میدونم وتایید میکنم
  چون تونستن جلو نظام ودیکتاتور حرف خودشون رو بزنن
  تن فروشی نکردن ای کاش همه مردم ایران اینجوری بودن

  • بازی کردن با اسزاییل یعنی بهرسمیت شناختن رژیم نامشروع صهیونیستی
   غیرت هم تعریفش روشن وواضحه
   لابد به نمایش گذاشتن خواهرش غیرته!!!

 19. حجاب مساله کاملن شخصی است،ماندم چرا بعضی ها زورشون گرفته که چرا این خانم حجاب نداره،دلش میخاد،ما باید یاد بگیریم از زندگی خصوصی مردم بکشیم بیرون،

  • راست می گویی بیتاجان اینکه شماودرساوامثالتان هرچیزتان رابه دیگران بدهید به خودتان مربوط است .اماوقتی ازطرف ملتی یاگروهی ظاهرشدیدنه تنهاحق ندارید هرچه دلتان بخواهدبکنید بلکه اگرغلطی کردید ملت جلوی غلط شمامی ایستد.

 20. اين جوون ها عقلشون از ما قديمي ها خيلي بيشتر ميفهمه ما هر چي گفتن مثل يابو پذيرفتيم واي اين نسل بيشتر از عقلش استفاده ميكنه تا خرافات و احساسات درود بر شرف اين خواهر وبرادر تا كي مردم بايد سر سياست كاري از هم دور باشند

 21. سعیدخان بزرگ

  به به واقعا ازشون خوشم اومد کار بسیار خوبی کردن دوسشون دارم. والاه کسی چه ربط!! درووووووووووووووووووووووووود بر درسا و برنا جان ………. ایول افتخار ایران و ایرانی هستید………

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *