اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی
اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی

اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی

اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی

اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی
اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی

کابینه دوازدهم روحانی

اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی لیست مورد نظر دکتر روحانی تا حدی تکمیل شده است و ایشان به جمع بندی نهایی رسیده اند.

از اواخر هفته گذشته تاکنون، مباحث پیرامون معرفی کابینه دوازدهم و وزیران پیشنهادی روحانی داغ تر و جدی تر شده و لابی های سیاسی زیادی را پیرامون این مقوله از سوی چهره ها، جریانات و گروه های سیاسی شاهد بوده ایم، این مسأله به داغ تر شدن گمانه زنی پیرامون معرفی گزینه های احتمالی وزارت در رسانه ها نیز انجامیده است و هر روز شاهد انتشار نام و لیست های مختلفی در این رابطه هستیم.

با نزدیک شدن به زمان اعلام وزرای پیشنهادی به مجلس ، به نظر میرسد که لیست مورد نظر دکتر روحانی تا حدی تکمیل شده است و ایشان نسبت به انتخاب معاونین و اعضای کابینه به جمع بندی نهایی رسیده اند . طبق اطلاعات دریافتی روزپلاس اسامی وزرایی که در سمت خود ابقا میشوند به شرح زیر است :

سید حسن قاضی زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

محمد جواد ظریف به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری

عباس احمد آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی

بیژن نامدار زنگنه به عنوان وزیر نفت

علی ربیعی به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران

در این میان نیز برخی جابه جایی ها در کابینه صورت خواهد گرفت که از مهم ترین آن میتوان به معرفی محمد نهاوندیان رئیس فعلی دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری ایران به عنوان وزیر اقتصاد دولت دوازدهم اشاره کرد .

خداحافظی برخی دیگر از وزرا با دولت جدید حسن روحانی نیز قطعی شده که از مهم ترین آن ها میتوان به وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد .

علاوه بر سید رضا صالحی امیری وزیر کنونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، «محمد فرهادی»، دیگر وزیری است که در دولت دوازدهم جایی نخواهد داشت. گفته می شود او سکان مدیریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به گزینه هایی همچون «رضا فرجی دانا» وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری و مشاور فعلی رئیس جمهور در امور علمی و آموزشی، «جعفر میلی منفرد» اولین وزیر پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه یازدهم که موفق به اخذ رأی اعتماد از مجلس نهم نشد و یا «فاطمه طباطبایی» مدیریت گروه عرفان اسلامی پژوهشکدۀ امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی خواهد سپرد.

عدم حضور «محمد رضا نعمت زاده» مسن ترین وزیر کابینه یازدهم در دولت دوازدهم قطعی است.

بر اساس این گزارش ، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس فعلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با تشکیل دولت دوازدهم جای خود را به یکی از مدیران ارشد دولت یازدهم خواهد داد .

همچنین برخی خبرها حکایت از خداحافظی «ولی الله سیف» از بانک مرکزی دارد. در خبرها آمده است که به احتمال فراوان «مسعود نیلی» اقتصاددان و مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی، ریاست بانک مرکزی را در دولت دوازدهم عهده دار خواهد شد.

گردآوری: برترینا https://bartarina.com

یک نظر

  1. کلید اسرار
    این قسمت:سهم خواهی و باج گیری اصلاح‌طلبان
    این داستان ادامه دارد….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *