فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام
فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام

فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام

فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام

فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام
فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام

توهین صادق زیباکلام

فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی که در پی اهانت عجیب صادق زیبا کلام به زنان ترک قشقایی واکنش های مردم ترک زبان عزیزمان و ایل قشقایی را در پی داشته است.

چند روزی است که نگاهمان به کلیپی کوتاه افتاد و بسیار دلمان را آزرد…زن در ایل قشقایی جایگاه والایی دارد و ناموس پرستی از خصلت های بارز مردان قشقایی هست که اجازه هیچ اهانتی را به ناموس خود نخواهند داد.

حالا شخصی با دایه ی روشنفکری و ادعای استادی در سیاست، فرهنگ، تاریخ و جامعه زنان نجیب و اصیل و پر افتخار ایل را “کولی” نامیده است!!!

در وهله ی اول این شخص نچندان محترم باید با انتشار ویدیویی به همان شکلی که اهانت کرده، رسما از مردم قوم بزرگ قشقایی عذرخواهی کند.

در وهله دوم باید اعلام کند بر اساس چه شناخت و مطالعه ای و چه منبعی چنین واژه ای را پیشوند زنان قشقایی کرده و اگر جوابی برای اعلام ندارد باید برای این جسارت، اهانت و تشویش اذهان قشقایی ها از طریق مراجع قضایی محاکمه شود که دیگر در این مملکت اجازه ی چنین جسارتی را به اقوامی که ایران استقلال و عزت خود را وامدار آنهاست، به خود ندهد.

گفتنی است دکتر صادق زیباکلام از اساتید دانشگاه تهران و از فعالان سیاسی اصلاح طلب روز های گذشته در گفتگویی که ویدیوی آن منتشر شده در اشاره به زنان قشقایی انها را با جمله ” زنان کولی قشقایی” مورد خطاب قرار می دهد هر چند که باید خاطر نشان کرد این ویدیو به طور خیلی حرفه ای فقط از یک جمله ایشان بریده شده است و تمام کلام ایشان در آن آورده نشده است که همین کلیپ مورد اعتراض شدید قشقایی ها قرار گرفته است.

جهت احترام به قوم ایل قشقایی این کلیپ در سایت قرار نگرفته است و جهت مشاهده و دانلود آن لطفا روی لینک زیر کلیک کنید و در کانال تلگرام آن را مشاهده کنید.

دانلود فیلم

::

معذرت خواهی صادق زیبا کلام از ایل قشقایی

فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام
فیلم توهین صادق زیباکلام به زنان قشقایی + واکنش به زیبا کلام

سلام دوستان، بالأخص هم‌ وطنان معزز قشقایی

ظرف یکی دو روز گذشته و دفعتاً شمار قابل‌ توجهی فحاشی‌ های رکیک برایم ارسال شده که شما در گفتگو با آقای حسین دهباشی به زنان قشقایی توهین کرده‌ ای. واقعاً باور نمی‌کردم. چون جدای از اینکه نه در سخنانم و نه در نوشته‌هایم اصولاً هرگز اسائه ادب به هیچ‌ کس نمی‌ نمایم، گفتگو با آقای دهباشی نه مطلقاً در مورد زنان قشقایی بود نه در مورد مردان آن‌ها و نه اساساً به‌ هیچ‌ روی پای قشقایی ها در آن سه ساعت گفتگو به میان آمده بوده. مؤدبانه‌ ترین پیام‌ ها این بود که از شما که یک روشنفکر و تئوریسین اصلاحات هستید انتظار نمی‌ رفت که در مورد قوم بزرگ قشقایی و زنان آن‌ها این‌گونه قضاوت می‌ کردید. این‌ ها مؤدبانه‌ هایش بودند. بسیاری البته فحش‌های رکیک‌تری داده و نوشته بودند آنچه در خصوص زنان قشقایی گفته بودم لایق دختران، خواهر مادر و همسرم هستند. در این میان برخی هم من را متهم به نفاق، دورویی و مزدوری غربی‌ها کرده بودند که درحالی‌ که حاضر نبودم بر روی پرچم آن‌ها قدم بگذارم اما به‌راحتی به قشقایی‌ های غیور و میهن‌ پرست کشور حاضرم توهین نمایم.

اما موضوع توهین. محض اطلاع دوستانی که علم و اطلاعی از «توهین» بنده به بانوان محترمه قشقایی ندارند عرض کنم که مجموعه گفتگو با آقای دهباشی بیش از سه ساعت بوده. در طول آن سه ساعت، یک ثانیه(تکرارمی کنم یک ثانیه) نام زنان قشقایی به میان آمده. از این حیرت‌انگیزتر علت ذکر نامشان است. دارم به آقای دهباشی توضیح می‌دهم که چه شد نگاه من به فضای آکادمیک دنیای غرب ازجمله در انگلستان تغییر پیدا کرد. تا قبل از ان، من هم مثل بسیاری از هموطنانم معتقد بودم که اساس تحقیقات و مطالعات غربی‌ها با انگیزه مطامع استعماری و سلطه است؛ اما در دوران دکترایم با تحقیقات و مطالعاتی روبرو شدم که با هیچ تصوری نمی‌شد آن‌ها را به مطامع استعماری ربط داد. چند تا مثال آورده بودم ازجمله اینکه ۶۰،۷۰سال پیش یک دانشجوی دکترا در دانشگاه آکسفورد بر روی دیدگاه مرحوم شیخ مرتضی انصاری در خصوص حکومت در عصر غیبت کارکرده بود. یا یک محقق دیگری در خصوص سبک شعر شاه اسماعیل صفوی کار می‌کرده. مثال دیگری که ذکر کرده بودم تحقیقات غربی‌ها در خصوص زنان قشقایی و کولی‌ های ایران می‌ بود. این کل توهین من به بانوان قشقایی و ایل بزرگ قشقایی بوده؛ و من حتماً همه گفتگو را به‌ زودی در تلگرام خواهم گذارد.

درعین‌ حال اگر توهین و اسائه ادبی به بانوان بزرگوار قشقایی و یا ایل محترم و معزز قشقایی رفته یقیناً هیچ قصد و غرضی نبوده و خاضعانه و صمیمانه عذرخواهی می‌ نمایم.

صادق زیباکلام

10 آذر 1395

گردآوری: برترین ها

فیلم راه نرفتن صادق زیباکلام روی پرچم آمریکا و اسرائیل

حتما ببینید

دلیل تشکر اسرائیل از صادق زیباکلام مشخص شد + عکس

دلیل تشکر اسرائیل از صادق زیباکلام مشخص شد + عکس

دلیل تشکر اسرائیل از صادق زیباکلام مشخص شد + عکس صادق زیباکلام دلیل تشکر اسرائیل …

22 نظر

 1. چیزی به اسم ملت ترک وجود خارجی نداره فقط ملت ایران داریم از زندگی گولی ها بهانه دست نگیرید و برای پانترکیسم تبلیغ نکنید زنده باد ملت ایران
  قشقایی ها همون نبودن در ورزشگاه من تورکم و پانترکیسم را تبلیغ کردند؟ حرف حق هم
  تلخه

  • حمیدرضا مزدورانی

   خانوم زیبا
   لطفا همه رو با هم جمع نزن
   خیلی وقت ها هم به ترک زبان ها توهین میشه ولی کسی حق نداره اینو گردن فارس زبان ها بندازه عزیز من
   یه جوری میگی قشقایی ها همون نبودن که انگار جمعیت ایل قشقایی200نفره مثلا!!!
   عزت زیاد
   یاشاسین ایرانمز
   ساخ اول قشقایی

  • سلام ایا یک ترک حق نداره تو ایران بگه من تورکم؟؟شما چرا با ترکها دشمن هستید؟مگر ما چه کارتان کردیم؟وقتی میگیم من تورکم میگین پان ترک….وقتی میگیم ما هم میخوایم به زبان مادری درس بخوانیم میگین پان ترک….باید بگیم من فارسم تا دست از سر ما بردارید؟؟شما انقدر از این حرفا زدین که باعث شدین بین ترک و فارس و بقیه اقوام تفرقه بندازین.چه بهره ای میبرین از این حرفا؟هرسال برای ترکها یه مسخره بازی درمیارین.با این کارها فاصله بینمون ایجاد میشه و اخر عاقبت خوبی نداره……

  • عزیز احمق من قبل از این که نام ایران درست بشه ترک ها 5000سال قبلش تمدن داشتند خیلی احمقی برو یه کم تاریخ مطالعه کن

   • 5000 سال !!!!!!!!!!!!!!! خخخخخخخخخخخخخخخخ معلومه که نه تنها کتاب تاریخ نخوندی بلکه سواد خوندن و نوشتن هم نداری

 2. ملت ترک دیگه چه صیغه ایه؟

 3. فرشته عطار زاده

  دوره زندگی ایلی تموم شده ایل قشقایی به مراتع اسیب می زند و بهتر است زندگی عشایری در ایران خاتمه یابد

  • ملت ترک صیغه نیست شماکه تو کار صیغه هستی اسن دخالت نکن

   • چیزی به نام ملت ترک نداریم. اگه ترکین ایرانی نیستین اگه ایرانی هستین ترکین ولی ملت ترک نیستین.

  • این حرف کاملا کاملا نادرست است. اولا فقط ترک ها نیستن که زندگی ایلی دارن. دوما خیلی چیزارو همین ایل ها برای ما فراهم میکنن.لطفا جو زده نظر ندین. من اتفاقی گذرم به این سایت افتاد ولی بهتره هوشمندانه تر برخورد کنیم نه صرفا احساسی

 4. لطفا قبل از هر اظهارنظری اول ویدئو کامل رو ببینید بعد اظهارنظر کنید. ایشون ابدا ابدا توهینی نکرد. چیزی که گفت از زبان کسی بود و خودش تقبیحش کرد فقط به دلایل مشخص حرفهاش به صورت بریده پخش شد و طوری وانمود شد که خودش این حرف رو زده. به اندازه یه سر سوزن زیباکلام میشناختین میدونستین از این توهینا نمیکنه. از مسوول سایت هم انتظار میرفت یکم حرفه ای تر برخورد کنه و خودش تحقیق کنه این گفته چقد صحت داره.

 5. واقعا متاسفم براتون شما با این همه ادعاتون هنوز نتونستید قشقایی هارو بشناسید .اگه این خانوم زیبا کلام در استان فارس شهرستان فیروزآباد این اهانت را میکرد در شهر گور چالش میکردم .الیم قشقایی..یاشاسون قشقایی.خوب بیشعور عالم 70درصد ایران ترک هستن .اگه این ترکا نبودن رنگ چشمان شما آبی وموهای شما طلایی بود .

  • عجب دری وری ای گفتی !!! معلومه که حتی جلد یه کتاب تاریخ ژنتیک از چمبرلین و اسپنسر رو از نزدیک ندیدی

 6. ترک قشقایی دارای اصالت شجاعت و پاکی هست و حافظ مرز و بوم کشور ایران است و همواره به اقوام دیگر احترام گذاشته و در مقابل استعمار گران ایستاده و همیشه باور مظلومان و حق بوده
  شما اطلاع ندارید خواهشن نظر ندید
  نیازی هم به بزرگ جلوه دادن زیبا کلام نیست
  زیبا کلام آنقدر کوچک و پست است که نتواند بزرگ جلوه کند،ما نه به زیبا کلام بلکه به هیچ کس اجازه نخواهیم داد به ترک و اقدام ایرانی توهین کند

 7. من توهینی ندیدم، زیبا کلام درست میگه.

 8. اینجا دیار برنو بدستان است هر عقابی ک بخواهد بر فراز آسمانش پرواز کند بایستی بالهایش را باج دهد. پیام صولت الدوله قشقایی ب رضاشاه. درود بر قشقایی.

 9. ایران یکی با همه قومش از کولی تافارس ترک لر عرب کردهیچ قومی بر قوم دیگر بر تری نداره گذشتگان همه ما در صلح و ارامش در کنار همدیگر بودند ما هم همینطور غلط بکنه کسی به ایرانی توهین بکنه ما نه عربیم و نه افغان که همدیگر را بکشیم زنده باد ایران با قوم عزیزمان بلوچ ببخشید که اول ذکر نکردم با همه دنیا اشتی هستیم با هیچ کس جنگ نداریم

 10. من نمیدونم یه سری افراد و اقلیت رو به انقراض که مثل دایناسورها نسلشون داره منقرض میشه چه جور خودشون رو با ترک ها که 7000 سال تمدن و بیش از 400 میلیون جمعیت دارن و 7تا گشور تحت سلطه اونا هست مقایسه میکنند حتما افتخارشون به ازدواج با مادر و خواهر و خاله و…در گذشته هست یه آدم حرامزاده خودش رو با ترکهای اصیل مقایسه نکنه

 11. خب من فکر میکنم فارسها عقده ای شدن چون افغانها هم دارن پشتون میشن تاجیکها هم زبانشان را تدریجا به روسی تغییر میدن این وسط تنها ایران مونده که میخاد فارسی را به تمام اقوامش تحمیل کنه اما این هم موفق نخواهد شد چون خودشونم بیشتر از فارسی انگلیسی را دوست دارند

 12. از ایل بزرگ قاشقایی

  زمانی که ترکان قشقایی در مقابل اجنبی ها با تمام قدرت و جسارت ایستادند و از میهن دفاع کردند امثال شماها کجا بودید، نتیجه این شد که گروهی قدر نشناس و ترسو این توهین ها را به این قوم با فرهنگ و قدمت هفت هزارساله در ایران بگوید قطعا این توهین و بی احترامی متوجه خود شخص به ظاهر روشن فکری است که اصلا مطالعه ای در خصوص تاریخ، فرهنگ و زبان این ایل بزرگ نداشته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *