جراحی بینی

جراحی بینی

همه چیز در مورد جراحی بینی، هزینه جراحی بینی ، رینوپلاستی ، جراحی زیبایی بینی ، مراقبت های بعد از عمل بینی را در این مقاله بخوانید

صورت افراد مهم‌ترین قسمت بدن است زیرا به‌طور کامل در معرض دید قرار دارد و کوچکترین ناهماهنگی در اجزای صورت به خوبی قابل مشاهده است. بینی به دلیل اینکه در مرکز صورت قرار گرفته است توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند و هرگونه مشکل مربوط به بینی می‌تواند تمام اجزای صورت را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر به هردلیلی تصمیم خود را برای انجام جراحی بینی گرفته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که قبل از اقدام به جراحی، اطلاعاتی کامل در این زمینه داشته باشید.

توجه به تناسب بینی و سایر اعضای صورت

قبل از اقدام به جراحی بینی باید به دقت اعضای صورت خود را مورد بررسی قرار دهید و به تناسب این اعضا با یکدیگر توجه کنید. رابطه مستقیمی بین بینی با پیشانی، چشم، لب، چانه و گونه وجود دارد.به همین دلیل نباید بینی را به‌عنوان عضوی مجزا در نظر گرفت.

اگر این تناسب به‌طور کلی در صورتتان رعایت شده است به فکر جراحی بینی نباشید. بی‌توجهی نسبت به تناسب بینی با اجزای دیگر صورت موجب می‌شود که جراحی بینی،  نتیجه‌ی رضایت‌بخشی را به دنبال نداشته باشد.

جراحی بینی علاوه‌بر ایجاد تناسب در شکل کلی بینی باید تناسب بیشتری را با سایر اجزای صورت ایجاد کند. علت سفید شدن مو 

سن مناسب برای جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی دارای محدودیت سنی است و تنها زمانی می‌توان این عمل را انجام داد که فرد رشد بینی و صورتش کامل شده باشد. انجام جراحی بینی در سن کم می‌تواند بر روی رشد صورت تاثیرگذار باشد. به همین دلیل، انجام جراحی بینی برای خانم‌های کمتر از ۱۶ سال و آقایان کمتر از ۱۸۸۸ سال توصیه نمی‌شود.

در سنین بالای ۶۰ سال نیز ترمیم به‌سختی صورت می‌گیرد و احتمال بروز عوارض بیشتر است. به همین دلیل برای افراد بالای ۶۰ سال این عمل به ندرت صورت می‌گیرد.

مراقبت‌های قبل از جراحی بینی

مراقبت‌های قبل از عمل جراحی بینی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند و با رعایت کردن آن‌ها می‌توان جراحی بهتر و موفق‌تری را پیش رو داشت.

تاثیر شکل بینی و نوع عمل جراحی

بینی‌ها انواع مختلفی دارند که متناسب با شکل آن‌ها به چند دسته تقسیم شده‌اند. بینی‌های گوشتی اصطلاحی است که به بینی‌های پهن و داری پوست ضخیم گفته می‌شود و این نوع از بینی‌ها داری بافت غضروفی کمی هستند. بینی‌های استخوانی نیز بینی‌هایی هستند که قسمت غضروفی آن‌ها بیشتر بوده و پوست نازک‌تری دارند.

نوع جراحی بینی با توجه به نوع بینی متفاوت است و هرکدام به روشی خاصی تحت جراحی قرار می‌گیرند.

آثار و جای برش‌ها

در جراحی بینی معمولا تمام برش‌ها از داخل بینی زده می‌شود و اگر پزشک جراح ماهر باشد هیچ‌گونه آثاری نباید روی پوست باقی بماند. اما ممکن است این عمل، عوارضی را به دنبال داشته باشد.

بعد از جراحی بینی

برای اینکه نتیجه‌ی جراحی خوب باشد به مراقبت و توجه بیشتری بعد از انجام آن نیاز است. برای جلوگیری از  ورم و کبودی بعد از جراحی بینی باید نکاتی را رعایت کنید تا با مشکلی مواجه نشده و بتوانید از ظاهر زیباتر و جدید خود راضی باشید.

گردآوری: برترینا

حتما ببینید

دانلود بهترین آهنگ های سال 96 تاکنون با لینک مستقیم

دانلود بهترین آهنگ های سال 96 تاکنون با لینک مستقیم

دانلود بهترین آهنگ های 96 تا کنون با لینک مستقیم سلام در مقاله ی زیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *