فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو
فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو

فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو

فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو

فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو
فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو

توهین به حسینقلی خان بختیاری

فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری و تمسخر حسینقلی خان بختیاری قوم لر توسط شهرام شکیبا در برنامه قند پهلو شبکه آموزش صدا و سیما تلویزیون که در ادامه آورده ایم.

در عکس زیر بیوگرافی حسینقلی خان بختیاری را مشاهده خواهید کرد.

حسینقلی خان بختیاری
حسینقلی خان بختیاری

عذرخواهی شهرام شکیبا از مردم لرستان

شهرام شکیبا با توضیح در مورد اصل حکایت و اینکه این رسانه ها با برداشتن قسمتی از حکایت جریان توهین به مردم لرستان را راه انداختند از ایشان عذرخواهی کرد.

مجری برنامه تلویزیونی قندپهلو گفت: چندی پیش حکایتی در برنامه خواندم که موجب سوء تفاهم و دلخوری برخی از مردم لرستان شده و از این بابت از مردم عزیز وطنمان عذرخواهی می‌کنم.

شهرام شکیبا در گفت‌وگویی، بیان داشت: در این دور از برنامه قندپهلو در شورای سردبیری تصمیم بر این شد که در فاصله‌ای که دوستان شاعر شعرشان را می‌نویسند ما از متون پند و دسترس در کشورمان استفاده کنیم که وجهه علمی‌تری نیز داشته باشد و از خودمان چیزی نگفته باشیم ضمن اینکه در کنار آن کتاب هم معرفی کرده باشیم.

وی افزود: یکی از کتاب‌ها خواندنی‌های ادب فارسی نوشته آقای دکتر علی‌اصغر حلبی بود که ایشان در این کتاب حکایتی را عیناً از کتاب امثال‌حکم دهخدا نقل کرده است. دکتر حلبی این حکایت را در صفحه 252 کتاب خود آورده‌اند و همین مثل در صفحه 735 جلد دوم احکام المثل دهخدا آورده شده است. در مطلب گویا از فردی به نام حسینقلی خان بختیاری نام برده شده است که متأسفانه من ایشان را نمی‌شناختم و نمی‌دانستم که حسینقلی بختیاری یک شخصیت واقعی، تاریخی و مهم و شناخته شده ایل بختیاری است که پدر سرداری اسعد بختیاری هم بوده است.

فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو
فیلم توهین به حسینقلی خان بختیاری لر شهرام شکیبا در قند پهلو

شکیبا تصریح کرد: متأسفانه این بخش حکایت را عده‌ای گزینش و در فضای مجازی پخش کرده‌اند و پس و پیش آن مشخص نیست. ماجرا طوری رقم خورده و این شائبه پیش آمده که من از جانب خودم چیزی گفته‌ام که البته اینجا من تقصیرکار هستم و باید درباره شخصیت‌های تاریخی و اهل حکایت بیشتر تحقیق می‌کردم منتهی به نام دهخدا و آقای دکتر حلبی اعتماد کردم و این مسئله محل مناقشه شده است و گروهی از دوستان بختیاری از من ناراحت شده‌اند به گمان اینکه من خدایی ناکرده قصدم توهین به یک شخصیت تاریخی ایل بختیاری بوده است.

وی تأکید کرد:‌ در حالی که من همیشه مخالف شوخی‌های قومیتی هستم و اگر گفت‌وگوهای پیشین من را دوستان در فضای مجاری جست‌وجو کنند متوجه می‌شوند که من بیش از طنزنویسی دوستان را به خاطر شوخی‌های قومیتی منع می‌کنم چون معتقدم این شوخی‌ها ریشه استعماری دارد و هدفش هم این است که بین اقوام ایرانی اختلاف ایجاد کند، دوم اینکه باعث کم اعتبار شدن اقوام می‌شود و کم‌اعتبار شدن هر قومی به اعتبار ملی و کشور ما ضربه می‌زند. دوستان بزرگوار بختیاری بدانند که بنده ارادتمند آنها و همه اقوام ایرانی هستم، ضمن اینکه بنده سید هستم و از سادات توهین به دیگران بعید است.

شکیبا در ادامه گفت‌وگو با فارس توضیح داد:‌ امیدوارم دوستان عزیز من عذرخواهی من را بپذیرند و این نکته را همواره به یاد داشته باشند که اگر کلیپ توهین‌آمیز درباره هر قومیتی به دستشان رسید آن را پخش نکنند چون هیچکس توهین به خودش را پخش نمی‌کند. مانند اینکه این حکایت را تعداد کمی در تلویزیون شنیده‌اند و از آن تعداد کم، تعداد کمتری هم متوجه بخش توهین‌آمیز آن شده‌اند و برخی به اسم دفاع از هویت ارجمند بختیاری این کلیپ را پخش کرده‌اند و باعث شدند تعداد بیشتری از مردم متوجه ماجرا شوند.

وی در پایان گفت: من ضمن اینکه همین جا از دوستان عزیز و مردم بزرگوار لرستان عذرخواهی می‌کنم همچنین فردا شنبه نیز ساعت 21 در ویژه برنامه قندپهلو که به مناسبت سوم شعبان از رسانه ملی پخش خواهد شد، از دوستان عزیزم عذرخواهی می‌کنم.

دانلود فیلم

::

گردآوری: برترینا

حتما ببینید

عکس شهرام شکیبا و همسرش ستاره سادات قطبی اختلاف سنی 14 ساله

عکس شهرام شکیبا و همسرش ستاره سادات قطبی اختلاف سنی 14 ساله

عکس شهرام شکیبا و همسرش ستاره سادات قطبی اختلاف سنی 14 ساله شهرام شکیبا عکس …

18 نظر

 1. اقای شهرام شکیبا ….توهین به بختیاری ها توهین به بنیاد اصیل ایران است ….تموم این توهین برگرداننده شود از طرف قوم بختیاری به تو و هفت جد ابادت بیشرف پست

 2. کِینــو کُتُکـــی:
  ?جوابیه ی طویل و مفصل آقای شهرام شکیبا
  در پی بیانیه ی تند اعتراض آمیز و متعصبانه ی مرتضی طاهری
  (کینو کتکی):
  در واکنش به مطلبی که در تمسخر و اهانت به شخصیت حسینقلی خان ایلخانی بختیاری در برنامه قند پهلو شبکه آموزش توسط ایشان خوانده شده بود. ???

  عزیز جان سلام.
  من نمی توانم دروغ بگویم که کسی به من گفته این متن را بخوان.
  من کتاب را باز کرده ام و خوانده ام.والبته خدا شاهد است که حسینقلی خان بختیاری را نمی شناختم.اگر می دانستم چنین جایگاهی دارد خب قطعا این کار را نمی کردم. ضمن این که برنامه تولیدی بوده یعنی بعد از ما چندین مرحله گذرانده تا پخش شود. و قطعا باقی کسانی هم که دیده اند نمی دانستند و گرنه چرا باید به شخصیتی ملی و میهنی توهین شود.
  من غیرت و شور شما را می فهمم و برایم قابل احترام است.اما کمی هم منطقی باشیم.چرا من باید بنشینم جلوی دوربین و به هم میهن خودم توهین کنم؟ شما اگر کمی عقل و شرافت برای من به عنوان یک ایرانی قائل باشید قطعا متوجه می شوید که عمدی در کار نبوده.توطئه هم نیست! آخر الان که کشور من و تو هزار دشمن خارجی دارد چرا باید کسی یا کسانی علیه یک قوم بزرگ میهنشان توطئه کنند؟
  عذر خواهی رسمی بنده هم باعث می شود تا آنهایی هم که ندیده اند بروند و آن تکه برنامه را ببینند.خب این که بیشتر باعث نشر چیزی می شود که شما عزیزان را برآشفته کرده.
  یک اشتباهی شده من هم می پذیرم که غلط بوده.اصلا هم از این که بگویم غلط بوده ناراحت نمی شوم.نه من که کوچکترین عضو این کشورم.بزرگتر از من هم غلط میکند که به شخصیت های ملی و میهنی توهین کند.
  اما کمی با آرامش فکر کنیم که شاید کسی از سر شیطنت این اشتباه بنده را منتشر کرده تا من و شما که برادر همیم به جان هم بیفتیم.
  عزیز برادرم ای کاش دوستان عزیز بختیاری من به جای فحش و ناسزای شخصی به من و تهدید کردنم به مرگ و … می کوشیدند تا شخصیت های بزرگ این قوم اصیل ایرانی را بهتر به مردم بشناسانند تا این اشتباه ها پیش نیاید.
  قبول کنیم که بزرگان بختیاری در میان بختیاری ها خوب شناخته شده اند اما برای خیلی از مردم به قدر ارج و قرب واقعی شان شناخته شده نیستند. و این است که این اتفاقات را شکل می دهد.
  من ادبیات خوانده ام . تاریخ نمی دانم.مدعی دانستن تاریخ هم نیستم. ولی اگر آنقدر اطلاعات تاریخی از سلحشوری های اقوام کشورمان زیاد باشد که کسی بی اطلاع نماند این مسائل بین ما که برادریم پیش نمی آید.
  کاش دوستان به جای پخش آن تکه برنامه که اسباب شرمندگی بنده پیش شماست اهتمام می ورزیدند به نشر حقایق تاریخی بختیاریان تا کسی نباشد که از آن بی اطلاع باشد.
  به ایران عزیز و همه ی مقدساتمان قسم که من هیچ گمان نمی کردم خواندن آن مطلب از کتاب دکتر حلبی که گویا او هم از دهخدا نقل کرده است توهین به شخصی بزرگ است.
  من همه ی عمرم عاشق ایران عزیز و ادبیات آن بوده ام.در این راه جوانی ام را گذاشته ام.چرا باید بنشینم جلوی دوربین و به مردم کشور خودم توهین کنم؟
  بیایید و به جای تشکیل پویش مردمی علیه این هم میهن خودتان با نشر سلحشوری ها ی اقوام کشورمان و شخصیت های بزرگ تاریخی همه را از افتخاراتمان آگاه کنیم . من هم کنار شما و زیر پای شما عزیزان بختیاری هستم تا یک کار بزرگ میهنی برای افتخاراتمان انجام دهیم.
  خدای بزرگ شاهد است که گفته هایم نه از سر ترس به خاطر تهدیدهایی که شده ام بلکه به خاطر عرق و غیرتی است که نسبت به همه ی اقوام میهنم دارم.
  نگذاریم تا خدای نا کرده کسی دستهای ما را از هم جدا کند.اگر دست تو هم میهن عزیزم به من سیلی بزند من از آن سیلی که خورده ام داغ نمی شوم به جایش غصه می خورم که لحظه ای حتا برای سیلی زدن به من دستت از دست این هم میهنت جدا شده است.
  باز هم عذر می خواهم و امیدوارم که حتا یک نفر هم از این برادر کوچکش ناراحت نباشد.
  ز یاران کینه ای در سینه ی یاران نمی ماند
  به روی برکه جای قطره ی باران نمی ماند
  اگر دوست داشتی این متن را برای دوستان دیگر هم بفرست که خدای ناکرده کسی از این نوکر کوچک فرهنگ و ادبیات ایران آزرده خاطر نباشد.

  شهرام شکیبا

 3. لعنتی های اشغال هر روز به یه قوم توهین میکنن بعدشم میان عدر خواهی الکی میکنن چند وقت پیش هم حسن ریوندی اشغال و مجید شهریای نکبت عوضی بیشعور به لرا توهین کردن مگر ما بختیاری ها چیکار کردیم جناب شکیب…البته حیف جناب که به تو باید بگم اشغال

 4. بختیاری لر نیست چون هیچ شباهتی به لر نداره

 5. این یارو خیلی ادعاش میشه فقط بلده مثل اجدادش بذله گویی کنه و جوک بگه اینا تمام هنرشان همین دلقک بازیاس ترسو سسول و وراجن مغول افغانی خودتو سید جا نزن هرچه خرابیها زیر سر همین به اصطلاح سیدهاس ریاکار مگه بختیاری ها چکارتون کردن ما هم اگر تسلیم مغولا افغانها و غیره میشدیم حالا وضع مان مثل شماها بود چرا این همه عقده از شون دارین تو هم رفتی تو لیست اونا که از این غلطها زیاد کردن مثل کمال تبریزی و خسرو معتضد و بقیه یه چابلوس بیشتر نیستین

 6. تو اگر مرد بودی زنت رو طلاق نمی دادی آقای به اصطلاح ادیب خیلی شارلاتانی خر خودتی ما خیلی چیزا رو می دونیم خیلی وقته یه جریانی هست که دنبال تخریب بختیاری ها هستند تو هم نوکر و دست نشانده همونایی

 7. سردار اسد بختیاری

  اقای شکیبا کی به تو اجازه داده بیای در مورد شخصیت ها و بزرگان ایل بزرگ بختیاری صحبت کنید شما در چنین جایگاهی نیستید که بخوای اظهار نظر کنی البته اینها همه دستهای پشت پرده اند و همه برنامه ریزی شده است .ولی بدان که قوم غیور بختیاری ساکت نمیشیند و جواب دندان شکنی به شما و اربابانتان خواهد داد .

 8. تو حتي نميدوني از كي بايد معذرت خواهي كني چون بي سوادي فقط بلديد اداي ادماي باكلاسو دربياريد
  حسين قلي هان بختياري ايلخان بزرگ بختياري هاست و اصالتا اهل چهارمحال بختياري
  چرا از مردم لرستان عذرخواهي كني بي سواد

 9. حسینقلی خان بختیاری

  بی غیرت بی اصالت.
  الاغ تویی با اون جد و آبادت.

 10. سردار بی بی مریم بختیاری

  بی اصالت.
  روت سیاه.
  بی غیرت.

 11. خون با اصالت بختیاری

  تو یک دست نشانده یک نو کر هستی
  که دستهای پشت پرده ترسو بهت گفتن این حرفا رو بزنی. دست های پشت پرده ای که وجودشو ندارن با بختیاری ها روبه رو بشن وهمیشه از بختیاری های با غیرت وبا اصالت ترسیدن زنده باد بختیاری های با اصالت….زنده باد خون با اصالت….

 12. آریایی یعنی بختیاری.

  بی ذات بی ریشه.
  قبل از اینکه اسم بختیاری رو میاری دهنتو آب بکش بی ریشه ی بی ذات.

 13. شیر علی مردان خان بختیاری.

  چند سالی هست که در پی تخریب قوم کهن بختیاری هستید.
  تنها نژاد و بازماندگان هخامنشیان و ایرانیان قدیم وبااصالت.
  اما کور خوندید هم تو وهم اون دستهای پشت پرده ی ترسوی بی ریشه .

 14. پسر بختیاری

  بختیاری همون کسیه که وقتی نوکران شاه کثیف میخواستن( شیر علی مردان خان بختیاری) رو اعدام کنن ازش پرسیدن چه خواسته ای داری؟
  در کمال وقار گفت:چشمهایم را نبندید تا ببینم چگونه مشتی شغال یک شیر رو از پا درمی آورند.

  تابوده حاکمین وقت از بختیاری ها ترسیدن.
  ودر پی تخریبشون بودن. ولی زهی خیال باطل.

  زنده باد بختیاری.

 15. افتخار آمیز ترین جمله ی عمرم.
  من یک بختیاری هستم.
  شهرام شکیبا ی بدبخت تواز کنار یه بختیاری رد میشی باید بری جشن بگیری. بد بخت بی اصالت بی هویت.

 16. ببین مرتیکه تو وجد آبادت همه تون جوکر ودلقک و چاپلوس و پاچه خا ربودین و هستین. بی آبرو تو حتا رو ناموست هم غیرت نداشتی.

 17. ایلخان بزرگ حسینقلی خان بختیاری

  شهرام شکیبا
  تو اگه میدونستی حسینقلی خان بختیاری کیه این مزخرفارو تو برنامه دلقکربازیتون نمی گفتی
  البته نمیدونم ماله کدوم جهنم دره ای هستی اما میدونم اینقدر بی شعور هستی که عین یه بز بیای چرت و پرت بگی بعدشم دوباره عین یه بز بیای معذرت خواهی کنی بدخت فلک زده به اصل و نسب برو در باره تنها قوم اصیل ایران قوم آریایی تحقیق کن تا بفهمی چه بزرگان و خوانینی داشته که همشون کشور دار بودن و از سران کشور بودن.
  متاسفانه عادت شده که میان بختیاری ها رو مسخره میکنن اما نمیدونن که ما فرزندان سردار اسعد فاتح هستیم .
  گر این سرزمین بختیاری نداشت
  گمانم که از بخت یاری نداشت

 18. با سلام
  من متاسفم برای صدا وسیما که چنین مجری ها و شبکه های مزخرف رو به اجرا میذارن واقعا متاسفم برا صدا سیمای ایران که به قول خودشون همه کاره هستند برای اطلاعات عمومی افراد وقتی یه شبکه باید به تنها قوم با اصالت ایران روتوهین کنه همون بهتر که اول برن مطالعه بفرمایند بعد بیان طنز درست کنن . این طنزا مربوط به خودشون هستن.قوم بختیاری در تمامی دوران سربلند و با افتخار زندگی کردن همانند یک مرد واقعی در ضمن مگه شبکه تون تاریخی هست که در موردتاریخ صحبت میکنید و قوم ها رو زیر سوال بردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *