ورشکستگی موسسه مالی افضل توس 11 تیر 96 + دلیل ورشکستگی
ورشکستگی موسسه مالی افضل توس 11 تیر 96 + دلیل ورشکستگی

ورشکستگی موسسه مالی افضل توس 11 تیر 96 + دلیل ورشکستگی

ورشکستگی موسسه مالی افضل توس 11 تیر 96 + دلیل ورشکستگی

ورشکستگی موسسه مالی افضل توس 11 تیر 96 + دلیل ورشکستگی
ورشکستگی موسسه مالی افضل توس 11 تیر 96 + دلیل ورشکستگی

موسسه مالی افضل توس

ورشکستگی موسسه مالی افضل توس 11 تیر 96 که امروز موسسه مالی و اعتباری افضل توس یکشنبه 11 تیر 96 به جمع موسسات مالی مشکل دار مثل ثامن پیوست.

طی روزهای گذشته، در پی تعطیلی و ورشکستگی موسسات مالی مختلف، شایعاتی مبنی بر مشکل دار شدن موسسه مالی افضل توس نیز شنیده می شد.

از روز گذشته با مراجعه سپرده گذاران به این موسسه به آنها اعلام شده که موسسه قادر به پرداخت یکجای سپرده های آنان نیست و تنها روزانه 500 هزار تومان از مبلغ سپرده قابل عودت میباشد و عودت سپرده با مبالغ بالا به آینده نامعلوم موکول شده، که این امر موجب اعتراض شدید سپرده گذاران شده است. درحال حاضر در شعب جنوب تهران بخصوص شعب ورامین، پیشوا، پاکدشت، اسلامشهر، افسریه ،شهرری، نازی آباد، نواب، بیشترین هجوم سپرده گذاران صورت گرفته است.

هم اکنون مامورین نیروی انتظامی در داخل و مقابل شعب این موسسه مستقر شده اند. موسسه اعتباری “افضل توس”؛ توسط چندتن از مدیران سابق بنیاد شهید و جندتن از سرداران سپاه افتتاح شده و باوجودی که هیچگونه مجوز رسمی نداشته و در لیست موسسات مجاز سایت بانک مرکزی نیز قرار نداشته است، تاکنون با نفوذ و رانت خاص، توانسته به فعالیت خود ادامه دهد.

بیش از نیمی از سپرده گذاران موسسه اعتباری افضل توس از خانواده شهدا و جانبازان جنگ هستند و بسیاری از آنها توسط مدیران بنیاد شهید ومدیریت بانک دی( متعلق به بنیاد شهید) ،برای سپرده گذاری به این موسسه هدایت شده اند. لازم به ذکر است بانک دی نیز بدلیل اختلاس های متعدد در سطح مدیران سابق این بانک و مدیران سابق بنیاد شهید در دولت احمدی نژاد، دچار مشکلات متعدد گشته است. هرچند در حال حاضر تعدادی از شعب این موسسه مالی با هجوم سپرده گذاران برای دریافت وجوه خود دچار مشکل حاد شده اند، اما براساس تجارب موسسات دیگر، بنظر میرسد این وضعیت بزودی گسترده و دامنگیر سایر شعب این موسسه گردد.

خبر بروز شده 10 مرداد 96

با توجه به پیگیری مدیران موسسه افضل توس، مشکلات این موسسه برطرف گردیده است و مدیریت این موسسه شایعات مبنی بر ورشکستگی این موسسه را کاملا تکذیب کرده است.

آخرین اخبار ورشکستگی موسسات

گردآوری: برترینا https://bartarina.com

ورشکستگی موسسه ثامن ۲۷ خرداد ۹۶ + پاسخ بانک ثامن الائمه

12 نظر

 1. میشه بگی بر چه اساس اعلام ورشکستگی موسسه رو تیتر کردی؟کدوم دستگاه نظارتی یا قضایی اعلام کردن؟چرا با اعصاب مردم بازی میکنی؟؟؟؟؟؟

 2. آفت مملکت ما همین اخبار خاله زنکی امثال شماست ! خجالت داره واقعا ، خبر با منبع لطفا!!!!!!!!!

 3. واقعاً چه مدیریتی داره این پیج. کاش اول صحت موضوع رو بررسی کنید . بانک مرکزی میگه در مرحله تعیین تکلیف نهایی هستن . شما فتوای ورشکستگی . شما مقامتون از جناب سیف بالاتره و میزان اطلاعات بانکیتون که چرت نظر میدین. خدا از تون نگذره مردم رو نگران میکنین.
  ورشکستگی موسسات مالی و اعتباری به یک امر عادی تبدیل شده است. هرچند وقت یک‌بار مردم در کلانشهرها جلوی یکی از شعب این موسسات تجمع و سپرده‌های بر باد رفته خود را طلب می‌کنند. موسساتی که بعد از گذشت بیش از 5 الی 10 سال بدون مجوز فعالیت کرده اند و تنها مرجع رسیدگی به فعالیت این موسسات بانک مرکزی بوده است که در خواب غفلت این آشفتگی را برای مردم به ارمغان آورده است.

  این روزها بازار شایعه پراکنی از ورشکستگی بانک ها و موسسات مالی کشور بسیار داغ است، شایعاتی که خسارات زیادی به ثامن زد. اما در واقعیت هم برخی از موسسات دچار مشکلات گریبانگیری هستند که ناشی از نبود مدیریت یکپارچه است. درحالی که سپرده گذران کاسپین توانستند تا حدودی سپرده ها خود را دریافت کنند و ثامنی ها نیز در حال دریافت مجوز از بانک مرکزی هستند، اما دیروز شایعه دیگری مبنی بر ورود موسسه مالی اعتباری «افضل توس» به جمع موسسات دارای مشکل در برخی کانال های خبری دست به دست می شد که واقعیت ندارد و مطلبی در رسانه های معتبر خبری درج نشده است. به نظر می رسد طرح شایعه ورشکستگی موسسات این روزها بیشتر برای به هر ریختن جو روانی جامعه برای ورشکستگی کلیه نهادهای اقتصادی است که رسانه ها نقش اساسی در دروازه بانی این شایعات دارند.

  با این حال موسسه اعتباری افضل توس با بیش از 18 سال سابقه فعالیت و 200 شعبه در 7 استان، متاسفانه فاقد مجوز از بانک مرکزی است.

  در وب سایت این موسسه درباره فعالیت موسسه آمده است: «این موسسه که از سال 1378 با مجوز وزارت تعاون با تعداد کثیری سهامدار که از درون تشکیلات بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت خود را آغاز در سال 1390 با اجازه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران کلیه تابلوها به موسسه مالی و اعتباری تغییر یافته و مراحل اخذ مجوز نهایی در دست اقدام میباشد». اما درحالی مسئولین موسسه از دریافت مجوز سخن می گویند که در سامانه بانک مرکزی هیچ درخواستی مبنی بر دریافت مجوز به نام موسسه افضل توس ثبت نشده است.

  بدیهی است در سال 95 سیف رئیس کل بانک مرکزی در هشداری به موسسه افضل توس، آرمان و ثامن گفته بود اگر این موسسات بجنبند خطری متوجه آنان نخواهد بود اما انگار این اخطار مورد توجه مسئولین این موسسات قرار نگرفت و دو موسسه ثامن و آرمان طعم تلخ این بی توجهی را چشیدند و شاید هم امروز این تجربه تلخ در انتظار افضل توس باشد!

 4. چرا تکلیف سپرده گذرا افضل توس معلوم نیست نه خب ی نه سایتی نه منبع موثقی نه بانک مرکزی نه موسسه جواب روشن میده نه پول میدن فقط پاس کاری

 5. ادغام شدن تبرییییییییییییییک

 6. من دیروز رفتم بهم 100 هزار تومن دادن. اگه مشکل ندارن چرا پول مردمو نمیدن. به بقیه هم پول نمیدادن.

 7. با سلام
  دوستان لطفا به این شایعات کوش ندین.
  من خودم حدود ۳۰میلیون تومان در همین موسسه پول دارم و تمام پس انداز چند سال کار متن همینه.
  این طبیعیه که اگه مردم تمام سرمایه خودشون رو از موسسه ها بردارن موسسه ها با کمبود نقدینگی روبه رو میشن و مجبور به ورشکستگی میشن پس خواهشن صبور باشید و تا زمانی که واقعا به پول احتیاج ندارین درخواست وجه نکنین چون این موسسه اگه بخواد با بانکی ادغام بشه نیاز داره تا تراز مالی قابل قبولی داشته باشه در غیر اینصورت بانک تعیین شده از قبول ادغام سر باز میزنه و مشکلات موسسه بیشتر از پیش میشه پس بخاطر موسسه ای که خود ما سرمایه گذاران آن همستیم به شایعات گوش ندین.

 8. سلام…
  اقای مدیر سایت..
  مطابق قانون مطبوعات شما به علت ایراد و درج مطلب خلاف واقع و غیر مستند قطعاً برخورد قانونی متناسب با شما خواهد شد. و هرچه سریعتر نسبت به اصلاح خبر خود اقدام نمائید.

 9. علیرضا نیکرو

  سود سپرده مردم در بانک ها بین ده تا بیست درصد باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *