شهر سرد ورخویانسک
شهر سرد ورخویانسک

سردترین شهر دنیا+تصاویر استثنایی

اگر همین الان شما را به سردترین شهر دنیا دعوت کنیم و همه هزینه های سفر و اقامت را ما پرداخت کنیم، دعوت ما را می پذیرد ؟ زندگی در سردترین شهر دنیا حتی برای یک نصف روز نیز، می تواند بسیار سخت باشد ! البته سخت و هیجان انگیز ! سردترین شهر دنیا که ورخویانسک نام دارد، در روسیه قرار دارد و تجربیات بی نظیر کاملاً متفاوتی را به مسافران خود هدیه می دهد ؟ حالا اگر هم ااهل رفتن به سردترین شهر جهان نیستید، می توانید عکسهای این شهر فوق العاده در روسیه را در همین پست از سایت برترینا تماشا کنید و در اتاق گرمتان از این تصاویر کاملاً سرد لذت ببرید ! تصاویر استثنایی از شهر ورخویانسک که سردترین شهر دنیا لقب گرفته است :

سفری تصویری به سردترین شهر دنیا

شهر ورخویانسک در مجاورت مدار قطب شمال قرار دارد و حدود ۹ ماه از سال کاملا در برف پوشیده شده است. در اینجا رودخانه ای به سام یانا (Yana) هست که گروهی از حدود ۳۰۰ سال پیش در کنار آن زندگی می کنند و امروز حدود ۱۵۰۰ نفر در این شهر ساکن شده اند. بر اساس بعضی از تحقیقات شهر ورخویانسک سردترین شهر دنیاست و ویژگی های خاصی دارد که زندگی در آن را سخت کرده است.

یکی از خصوصیات منحصربفرد اینجا این است که در نیمه ی دوم سال فقط ۵ ساعت روز است و در ماه های آذر و دی هیچ کسی نمی تواند خورشید را ببیند. شاید باورش سخت باشد اما متوسط دمای این شهر در زمستان منفی ۴۷ درجه سانتی گراد است، البته این شهر دمایی بسیار سردتر از این حرف ها را هم تجربه کرده و حتی یک روز دمایش منفی ۶۷٫۸ درجه سانتی گراد شده است. آنقدر آب و هوای این شهر طاقت فرساست که روزگاری از آن به عنوان تبعیدگاه استفاده می شد! اما امروز با تلاش مسئولان این محل به منطقه ی گردشگری هم تبدیل شده است.

عکسهایی از سردترین شهر دنیا در روسیه (ورخویانسک)

شهر سرد ورخویانسک
شهر سرد ورخویانسک
سردترین شهر دنیا
سردترین شهر دنیا
ورخویانسک
ورخویانسک
شهر سرد ورخویانسک
شهر سرد ورخویانسک

حتما ببینید

بازگشت عجیب سید جلال حسینی و وریا غفوری به ترکیب تیم ملی!

بازگشت عجیب سید جلال حسینی و وریا غفوری به ترکیب تیم ملی!

بازگشت عجیب سید جلال حسینی و وریا غفوری به ترکیب تیم ملی! ، کارلوس کی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *